Červenec 2007

3.kapitola - Další do party

31. července 2007 v 18:55 | For You. Deňa |  Stačí málo...
Lidi oslavujte!!!..Mám název pro tuhle povídku. Napadl mě při poslouchání výtahu (výtah je pořad na óčku - kdyby vám to nedošlo). Vsílali tam klip Fakt krásnej název..Toto napínám co??? No tak dobře už to bude už to bude - Takže je to .......Tradáááá(slavnostní fanfáry)...sakra já to zapomněla..nééé dělám si srandu....je to Stačí málo!!!...Supr ne???
Jo přidávám kapču. To sem rychlá co?? Skoro je to, co den to kapča..jo hezký počtení a komenty..koukejte komen¨tovat!!!
Jo a jestli jste si všimli založila sem počítadlo i Top List..Takže poznám jestli komentujete bo ne a běda vám jestli ne..:-DDD

Historie

30. července 2007 v 15:58 | For You. Deňa |  The Rasmus

The Rasmus

Země původu: Finsko
Datum založení:1994
Členové: Lauri Johannes Ylönen (zpěv)
Eero Aleksi Heinonen (baskytara)
Pauli Esko Rantasalmi (kytara)
Aki Markus Hakala (bicí)
Historie:
Když The Rasmus vznikli všichni tehdejší členové skupiny chodili ještě na střední školu a byli známí pouze jako Rasmus. Koncem roku 1995 vydali své první album Peep, měli přibližně 100 představení jak ve Finsku tak i v nedalekém Estonsku. Tato deska jim vynesla slávu po celé jejich zemi a z neznámých hudebníků se pomalu stávaly hvězdy.
Druhé CD Playboys vydala skupina v roce 1997 a stejně jako Peep se stalo ve Finsku opět zlatým. Skupina také vystoupila na festivalu na helsinském olympijském stadionu.
Roku 2000 se přejmenovali na dnešní The Rasmus. O rok později vydali CD Into, které bylo úspěšné už i v Německu a Dánsku. Poté se skupina společně s HIM a Roxette vydala na turné po celé severní Evropě.
Další album Dead Letters bylo úspěšné již celosvětově, v roce 2004 vyšlo i ve Spojených státech. Díky němu je The Rasmus ve světě nejznámější finskou hudební skupinou.
The Rasmus rozhodně nepatří mezi studiové kapely. Během své postupně rostoucí popularity odehráli velké množství koncertů. Předskakovali americkým Carbage, ale také Red Hot Chili Peppers.
V roce 2005 vydali další album, Hide From The Sun,z něhož pochází i hit No Fear.
16.11.2005 poprvé koncertovali v ČR, a to v Praze.

2.kapitola - Nový přítel

29. července 2007 v 15:53 | For You. Deňa |  Stačí málo...
...Bílé světlo sílilo a sílilo. Nakonec zesílilo do takové podoby, že nebylo poznat ani zem, ani nebe. Sourozenci měli pocit, jakoby tím světlem proplouvali. Záře stále sílila, až museli zavřít oči, aby je úplně neoslepila. Najednou, jakoby mávnutím proutku světlo pominulo a oni spadli na zem. Skutečně světlem totiž předtím proplouvali.

Můj život

29. července 2007 v 13:32 | For You. Deňa |  Novinky
Takže přidala jsem obrázky z mého života. Přesněji řečeno zatím jen svoje obrazy(až na jeden) a výtvory.
Taky tady jsou moji kocourci..milášššškové - Moon a Moony (Měsíček a Náměsíčník). Nehnou se od sebe ani na krok a když jsem venku s nima, tak mi koušou nohy. Pořád se honěj, perou, jedi a nebo spěj. Mam je asi jen tejden, ale už si zvykli. Pohladit jdou jen po jídle..když sou přežraný, že se nemůžou hnout. Taky jim říkám Záškodníci...ale dost o nich.
Dám tam i jednu svou fotku na snowboardu.....
Je já zapoměla..ještě asi dvě tři fotky koniků mýho strejdy Gladis a Genys (to druhý sem vymyslela sama heč..počkat vono i to první..mno nic). Jsou to haflingové - takže vzrůstově nic moc maximálně 140 cm v kohoutku. A ještě tam dám pejsky u babičky - doma je mit nemůžu- tak co??. Missi a Rocky (děsný jména - nepocházej ode mě, ale od strejdy). Skamarádili se s koňma a pomáhaj je zahánět. Koně jsou taky totiž u babi. No von tam bydlí i strejda (je takovej starší brácha - je mu teprve 20 let). Jo, psi sou rasy Kavkazský pastevecký pes (to sou hodně vostrý psi) křízený s leonbergrem (takovej psí bambula) z toho vyšlo....vostrý bamabulové. Je to trochu starší fotka. Teď už sou větší.. Rocky mi je po boky a Missi 20 cm nad kolena. Pěkný telata. To ale měřim jen 168cm..
Tak zdarec.
P.S.: Sorry za ten příběh u fotky Genys.....jen sem se z toho všeho vypsala...

Fotky

29. července 2007 v 11:53 | For You. Deňa |  Lovex
Jo tak dám sem nějaký oficiání fotky...ať máte představu, kdo ty Lovexáci jsou..:-)))

1.Kapitola - Útěk

28. července 2007 v 18:22 | For You. Deňa |  Stačí málo...
Tak vezmeme to trochu pohádkově :-). Nezlobte se na mě pls - asi mi šibe. :-DDDD
Byl nebyl jeden vééééééélikýýýýý vesmír a v něm se nacházela taková malá bezvýznamná Galaxie. Uvnitř té galaxie byla malilinkatá planeta a na té planetě byli opičky. Ty se různě vyvíjely. Po čase se pojmenovali lidé, svou planetu Země a tu galaxii Mléčná dráha a ještě ke všemu si je drze přivlastnili. Na té planetě se nacházel takový malý ostrov. Lidé se tam nastěhovali a nazvali ho Anglie (Pak našli ještě větší ostrov a to byla Amerika, ale tím se tady nebudeme zabývat že.). Náš příběh se odehrává ale hóóóóódně dlouho poté.....Tak si počkáme

Spřáteleno!! 8-DDDD

28. července 2007 v 15:19 | For You. Deňa |  Novinky
Takže je tu další spřátelený blog..Hmm do třetice že..Jeho autorkou je Padfoot. Píše povídky o Pobertech, který jsou úžasně vtipný a já při jejich čtení ležim na klávesnici se záchvatem smíchu....
:-DDD
Takže tady posílám obrázek Padfoot..teda jestli ho eště nemáš...
Jo mno asi sem vám zapoměla napsat i o tom druhym. Takže to napravuju. Starají se o něj hned čtyři holky. (mno teda nwm jak to zvládaj s kámoškou jsme měli blog...no nedopadlo to nejlíp..sem samotář, ale dost o mě) Mají tu nádherný obrázky a taky píšou... :-)))
Taky posílám picture a snad se bude líbit....
Jo a eště něco mimo mísu...jestli chcete, abych psala drabble, tak pište témata do komentů...

PROLOG

28. července 2007 v 14:29 | For You. Deňa |  Stačí málo...
PROLOG
Příběh o tom, jak dokáže budoucnost změnit třeba jen malá a zdánlivě bezvýznamná pomoc.
Ze začátku tam Pobertové nebudou....mno asi tak první tři - čtyři kapitoly, ale pak to bude jen z jejich života.
Jo a ten název je provizorní, ale jak to tak bejvá sem líná, takže tý povídce asi zůstane...je děsnej. Snad mě napadne něco lepšího...
Žánr: dobrodružné / romantické / ?vtipné?
Postavy: James Potter, Lily Evansová, Sirius Black, Remus Lupin... AUTP
Omezení: od 15 let (a sakra mě je14...) mno tak od 14 let mno
Autor: radši neznámý
Prohlašuji, že některé postavy v příběhu patří výhradně a pouze J. K. Rowling. Ostatní jsou moje.

Pobertové????

27. července 2007 v 11:10 | For You. Deňa |  Novinky
Jo takže už zas otravuju:-DDD. Chtěla sem se vás zeptat, jestli mám psát o Pobertech už něco smolim, ale nwm nwm jestli to tady uveřejnit. Proto se dám takovou anketku....

Oznámení

26. července 2007 v 8:54 | For You. Deňa |  Novinky
Jak sem zde již napsala nebudu přidávat kapitoly k povídce, dokud nebudou nějaké komenty, nebo stačí hlasovat v anketách
Pochpte mě pls je to pěkně divný psát to jen pro sebe....
Jinak sem přidala obrázky a založila jednorožce plus mé oblíbené pegasy.
Ježiš (neber jméno boží nadarmo!) já zapoměla na Draky ...takže sou tu i obrázky draků mojich miláššššššššškůů
Tak čus bus a sorry za překlepy. (to platí všeobecně) :-))))

Panic! At The Disco

26. července 2007 v 8:32 | For You. Deňa

Panic! At The Disco

Země původu:USA
Členové:Brendon Urie (zpěv, kytara)
Ryan Ross (kytara)
Jon Walker (baskytara)
Spencer Smith (bubny)
Historie:
Panic! at the Disco je alternativní rocková kapela z Las Vegas. Skupina vytvořila směs zvuků popu, electroniky, dancu a rocku, kterému se často říká emo, ale členové kapely a fanoušci odmítají toto označení.
Panic! at the Disco vznikli na předměstí Summerlin v Las Vegas a založili jej kamarádi z dětství kytarista Ryan Ross a bubeník Spencer Smith.
Ve třinácti hráli hlavně předělávky skupiny blink-182. Nakonec se ke skupině přidali ještě basák Brent Wilson a zpěvák a kytarista zároveň Brendon Urie.
Jednou slyšela jejich nahrávku kapela Fall Out Boy, proto se člen kapely Peter Wentz vydal do Las Vegas osobně a po shlédnutí jejich garážového vystoupení s nimi podepsal smlouvu.
17. června 2006 od skupiny oficiálně odešel basák Brent Wilson. Žádný konkrétní důvod není znám, ačkoli později se mluvilo o tom, že zbytek skupiny jej vyhodil. Ještě téhož měsíce angažovala skupina nového člena stal se jím basák a vokalista Jon Walker, který byl oficiálně představen 3. července. MTV později doneslo zprávu, že mezi členy P!ATD a jejím bývalým členem Wilsonem panují velké slovní rozepře. Wilson poskytl rozhovor magazínu Spit a tam řekl, že jeho odchod byl přáním celé skupiny, a že přišel náhle bez jakéhokoli varování.
17. ledna 2006 dokonce Panic! at the Disco moderovali pořad na MTV TRL, kde i představili ve světové premiéře píseň I Write Sins Not Tragedies. Video k této písni je na motiv děsivé cirkusácké svatby a bylo zvoleno nejlepším videoklipem roku 2006.
Na serveru YouTube se na videoklip podívalo více než 5 milionů lidí a také v newyorských rádiích se v roce 2006 hrála tato píseň ze všech nejvíce.
Jejich druhý videoklip k písni But It's Better If You Do má opět historický videoklip, tentokrát je z prostředí kolem roku 1930. Tato píseň byla také první, která vyšla v Evropě, kde zaznamenala obrovský ohlas.
Poté se skupina vydala na turné s The Hush Sounds, OK Go a The Dresden Dolls, se kterými přezpívali hit ...Baby One More Time od Britney Spears.
V červenci vyšla třetí píseň nazvaná Lying Is the Most Fun a Girl Can Have Without Taking Her Clothes Off.
Ke konci roku 2006 odjela skupina na světové turné, během kterého navštívili Austrálii, Nový Zéland, ale i Evropu. Pro časopis Rolling Stone řekli, že v současné době nahrávají nové album, které by mělo vyjít v polovině roku 2007.
Diskografie:
A Fever You Can't Sweat Out (2005)
1. Introduction / Instrumental
2. The Only Difference Between Martyrdom And Suicide
3. London Beckond Songs About Money Written By Machin
4. Nails For Breakfast, Tacks For Snacks
5. Camisado
6. Time To Dance
7. Lying Is The Most Fun A Girl Can Have Without
8. Intermission / Instrumental
9. But It's Better If You Do
10. I Write Sins Not Tragedies
11. I Constantly Thank God For Esteban
12. There's A Good Reason These Tables Are Numbered Ho
13. Build God, Then We'll Talk

Historie

26. července 2007 v 8:06 | For You. Deňa |  Epica

Epica

Země původu: Nizozemí
Datum založení: 2003
Členové: Simone Simons (mezzo - sopránový zpěv)
Mark Jansen (kytara)
Ad Sluijter (kytara)
Yves Huts (basovka)
Coen Janssen (syntetizér)
Jeroen Simons (bubny)
Historie:
Epica je nizozemská symphonic metalová skupina, která dává důraz na operní prvky kombinované s typickým death metalovým chrapotem. V některých pasážích používají dokonce latinu. Zakládajícím členem je kytarista a zpěvák Mark Jansen, který kapelu založil těsně po svém odchodu z After Forever.
Na konci roku 2002 opustil Mark Jansen After Forever kvůli neshodám v tvorbě a začal hledat muzikanty k založení nového projektu, zpočátku pojmenovaného Sahara Dust. Na začátku roku 2003 počítala kapela s Helenou Michaelsenovou jako svou frontwomankou, ale ta byla po krátké době vystřídaná do té doby neznámou mezzo-sopranistkou Simonou Simonsovou, Jansenovou přítelkyní. Kapelu doplnili kytarista Ad Sluijter, bubeník Jeroen Simons, bassista Yves Huts a klávesista Coen Janssen. Změnili si jméno na Epica, inspirováni albem Epica od americké formace Kamelot.
Epica poté sestavila sbor - složený z šesti mužů a šesti žen - a smyčcový orchestr- troje housle, dvě violy, dvě violoncella a kontrabas - který měl hrát s nimi. Producentem jejich debutového alba The Phantom Agony byl Sacha Paeth(předtím byl producentem kapel jako Angra, Rhapsody of Fire, Kamelot) a bylo vydáno ke konci roku 2003.
Jejich druhé album bylo nazváno Consign to Oblivion. V songu "Trois Viegres" můžeme slyšet hosta - Roye Khana(z kapely Kamelot). Epica se také přidala ke Kamelotu jako podpůrná kapela na jejich turné k albu The Black Halo a jejich vystoupení v Rockefeller Music Hall v Oslu bude na živém DVD Kamelotu, které by mělo být vydáno roku 2006.
The Score - An Epic Journey bylo vydáno v září 2005 a jedná se o soundtrack k holandskému
filmu Joyride, přesto jej můžeme vidět jako jejich třetí album. Jak řekl kytarista Mark Jansen -
album je "Typická Epica. Jenom beze zpěvu, kytar, bassovky a bubnů."
V letech 2005 a 2006 jela Epica společně s kapelou Kamelot na svou první tour po Severní Americe. Po tour opustil kapelu její bubeník, Jeroen Simons. Právě hledají nového bubeníka.
Jo a mimochodem výborně se u toho píšou povídky :). Hlavně napínavější části...úplně vás to nakopne. Takže vřele doporučuju..:-)))

Historie

26. července 2007 v 7:14 | For You. Galeana |  30 seconds to Mars

30 Seconds to Mars

Země původu:USA
Rok založení:1998
Členové: Jared Leto (zpěv a kytara)
Shanon Leto (bicí)
Tomislav Miličevic (kytara, varhany, housle)
Tim Kelleher (baskytara)
Historie:
Kapela vznikla díky Jaredu Letovi (zpěv, kytara) a jeho bratrovi Shannonovi (bubny) v jižní Californii. 30 seconds to mars začali pouze jako rodinný projekt -později se k nim připojil Matt Wachter (kytarová basa), v kapele se točilo několik kytarystů (jako Kevin Drake nebo Sono Bixler) nakonec kapelu doplnil klávesista Tomo Milicevic.
Ačkoli je Jared Leto Hollywoodským hercem, nevyužívá to k prosazování kapely, doopravdy kapela nechce využívat Jaredovi slávy k zviditelnění.
Jejich 1. album 30 Seconds to Mars bylo produkováno Bobem Erzinem (Pink floyd, KISS), vydali ho v roce 2002, mělo dobrou kritiku, ale prodalo se ho jenom kolem 100 000kusů
2. album A Beatiful Lie- na něj kapela vynaložila hodně úsilí, procestovala 4 jiné kontinenty, zahrnující 5 různých zemí, kvůli perfektnímu zvuku, a zároveň dovolovala Jaredovi jeho filmovou kariéru. Album bylo vydáno v roce 2005 (30 srpen) produkoval ho Josh Abraham (pracoval například s Velvet nebo Linkin Park). Protože bylo vyzrazeno 5 měsíců před vydáním, kapela se rozhodla přidat 2 bonusové songy - Battle of one a Hunter
Dne 1.3.2007 odešel Matt ze skupiny, jeho poslední vystoupení bylo na Taste Of Chaos tour v El Paso
Odkaz: www.30secondstomars.cz

Vadí ti něco?? Nejsi úplně spokojený??? Chceš zemřít??

25. července 2007 v 18:01 | For You. Deňa |  Novinky
Nebaví tě už tvůj život?? Řežeš se do žil kvůli tvojí nespokojenosti nebo klukovi??? Nebo ti jenom něco vadí???
Nerad(a) Chodíš do školy???
ONI CHODÍ RÁDI.
Nerad ovoce nebo zeleninu?? Či jsi dokonce vegetarián??
ONI SI NEVYBÍRAJÍ. JEDÍ VŠE.
Jsi na dietě??? Chceš vypadat jasko celebrita???
ONI ZATÍM UMÍRAJÍ...
Vadí ti, že se ti pořád někdo plete do života?? např. rodiče
JIM SE DO NĚJ NIKDO NEPLETE. JSOU SAMI. VŽDY A NA VŠE...
Nudí tě pořád stejné hry, hračky nebo knihy???
ONI NEMAJÍ NA VÝBĚR. KDYŽ MAJÍ TO ŠTĚSTÍ A HRAČKU MAJÍ....
Koupili ti rodiče Adidas a ty jsi chtěl(a) jinou značku???
ONI MAJÍ JEN JEDNU JEDINOU ZNAČKU...
Vedí ti, že musíš chodit brzo spát???
ONI SE NECHTĚJÍ PROBUDIT...
Proto se rozhlédni kolem sebe a buď rád(a), že máš co máš. Zamysli se nad tím, kvůli jakým prkotinám se sebepožkozuješ popř. ses chtěl(a) zabít... Máme více, něz potřebujeme k tomu, abychom byli šťastní. Tak šťastní k čertu buďte!!!
PŘESTAŇTE SI STĚŽOVAT A POMÁHEJTE SI!!!!
Ještě pořád si myslíte, že máte vážné problémy???
Dej si to k sobě na blog nebo web - pokud nějaký máš, ať se všichni zamyslí a uvědomí si, co dělají...

4. kapitola - Pravda a Trest

24. července 2007 v 18:34 | For You. Deňa

Jj je to tak...neodolala sem a přidávám next kapču..alespoň, pro ty dva lidi co to čtou....Já a to mé druhé já.snad se bude líbit. Asi přidám i ty Poberty mno..Tak nesuďte moc tvrdě. Jo a sorry za překlepy...Komentujte(nwm kdo - asi začnu sama:-))

Pravda a Trest

Celá jakoby v mdlobách došla tajnou chodbou do svého pokoje. Sedla si na postel a hlavu schovala do dlaní. Teprve teď jí začal pracovat mozek.
To není možné. Určitě lhala. Musela lhát.
Zamračila se a lehla si na postel.
Ale na druhou stranu. Vždy, když se ne mě Martur dívá, tak mám pocit, že mě nenávidí, že se přetvařuje... A jestli je Erunis podobná matce, jak říkal, tak po kom jsem já???
Ležela tam dlouho. Jedna její polovina tomu odmítala věřit a ta druhá jí říkala, že je to pravda. První polovina se jmenovala rozum, druhá srdce. To ona ovšem nevěděla. Vyčerpáním nakonec usnula.
***
Ležela v dětské kolébce.Nějaký muž přistoupil nad kolébku a naklonil se nad ni. Usmál se a Galeana na něj také. Chtěl jí dát polibek na čelo, ale ona, jakmile byl dostatečně blízko, ho chytla za vousy. Muž zakřičel a Galeana se začala smát. Vzápětí se nad postýlkou objevila žena. Také se usmála. Uchopila opatrně Galeaně ručičku, která ještě pořád svírala mužovy vousy a otevřela ji. Vzala malou nezbednici do náruče. Jak ji chovala, Galeana zahlédla navlas stejnou kolébku, jako tu její. Natáhla tím směrem ručky. Žena ji odnesla k postýlce a položila vedle miminka, které v ní už bylo. Galeana se na něj otočila a uchopila jeho ručičku. Dítě se na ní podívalo a ona si ho až teď pořádně prohlédla...
***
Třináctiletá Galeana se na své posteli s trhnutím probudila a prudce se posadila.
,,Panebože," vylétlo z ní.
Co to bylo??? Já jsem byla mimino a sestra taky. A ta žena..vypadala přesně jako Erunis… Muže neznám... Tedy alespoň myslím... Že by vzpomínka? Ne,ne to není možné… Ale přeci… Jestli ano tak... A DOST. Už ukončím tuhle nejistotu. Prostě se zeptám Martura. Jestli je můj otec, tak se snad nic zas až tak hrozného nestane. No a jestli není... Tak najdu svého skutečného otce. Pokud není mrtvý.
Stále nevěděla, co si má počít. Podívala se z okna. Svítalo. Zastyděla se za svou zbabělost, odhodlala se. Vstala a rázným krokem odešla ze svého pokoje do královského sálu. Sestře nic říkat nechtěla. Přidělávala by jí tím zbytečně starosti a i možné problémy. Stejně by jí řekla, že je to hloupost a ať se tím nezaobírá.
Královský sál byla velkolepá a velice stará místnost. Ústil tam hlavní vstup do hradu. Vystavěli ho Galeany prapraprapředkové (no prostě je to už hóóóódně generací). Po každé straně dlouhého sálu byly pověšeny obrazy zachycující buď důležité bitvy nebo události či to byly prostě portréty jejích předků. Bylo tu asi i pět nebo šest soch. Vždy, když je Galeana viděla, rostla v ní hrdost na to, z jakého je rodu. Chybělo tam ovšem mnoho obrazů a Martur se vymluvil na to, že to tady vyloupili. Na konci sálu stál na vyvýšené ploše veliký trůn z černého dřeva zdobený různými ornamenty, zlatem, stříbrem a drahokamy. Trůn pro krále. Po jeho boku stál menší trůn z bílého dřeva a s jemnými řezbami. Královnin trůn.
Dovnitř vešla jedněmi z mnoha postraních dveří. Její "otec" Martur seděl na trůnu. Kolem něj postávali rádcové a rozmlouvali s ním o státních problémech. Galeana stála nehybně nedaleko od nich. Martur náhle pozvedl hlavu, pohlédl na ni a promluvil.
,,Proč tak brzy vstáváš, princezno? Teď tu není nic pro tebe. Jenom nudné státnické záležitosti."
Teprve teď si plně uvědomila, že jí vlastně nikdy neřekl jménem. To ji dopálilo a odhodlalo ještě víc.
,,Jen jsem se tě chtěla ne něco zeptat, strýčku," když to dořekla, lekla se, co to z ní vypadlo, ale nelitovala.
Podívala se na něj s odhodláním a královskou hrdostí. Marturův obličej jakoby shodil tu jeho hodnou masku. Díval se na Galeanu. Z očí mu sršela nenávist a jeho hlas už také nebyl až zas tak laskavý.
,,Tušil jsem, že na to přijdeš. Jsi přece dcera svého otce a zdědila jsi povahu i podobu celého toho jeho proklatého rodu. Chudák moje sestra. Určitě ji ke sňatku donutil. Vůbec nechápu, proč jsem si tě nechával, jeho hnusného potomka, měl jsem tě zabít," při této řeči se k ní pomalu přibližoval a teď stál na vzdálenost jednoho kroku od Galeany. ,,Teď, když jsi na to přišla, nemohu tě přirozeně nechat dál žít jakoby se nic nedělo tady v tom blahobytu," zlostně se ušklíbl. Bál se jí. Kdyby utekla, tak řekne pravdu lidu a oni s ní v čele povstanou. To samé by se stalo, kdyby se dozvěděli, že ji zabil nebo že ji vězní. Stačí takováhle malá naděje v podobě dítěte a přijde o trůn... To nemůže dopustit.
Galeana ho pozorovala a tušila většinu z toho, co se mu honilo hlavou. Byla zvědavá, co s ní nakonec udělá a ať to bude cokoli, nevzdá se.
,,O to se tě nikdo neprosí. Koukat denně na ten tvůj obličej zrádce... To raději zemřu," procedila skrz zuby.
,,Nepřerušuj mě," zasyčel. ,,Zabít tě? Ne, ne to by bylo až příliš lehké," škodolibě se usmíval. ,,Ale chtěla jsi se mě na něco zeptat, ne? Tak ven s tím."
,,Ach ano. Bylo to asi takhle," na chvíli se odmlčela a zúžila oči nenávistí: ,,Co si udělal mému otci a skutečnému králi Valonie, ty kryso," skoro to zašeptala, ale účinek to mělo stejný, jakoby to zařvala.Všichni, kdo poslouchali, ztuhli.
Marturovi došla trpělivost. ,,Stráže, chopte se jí!" poručil a zorničky se mu ještě více stáhly rozhořčením. ,,Tak teď tě čeká stejný osud jako tvého otce. Odveďte ji do Temných kobek a ať ji nikdo po cestě ani nezahlédne."
Nedala ani jedinou brvou znát, jaký osud ji čeká. Pouze se ušklíbla a řekla tím nejlaskavějším hlasem.
,,Děkuji za tvou laskavost králi."
Hlupáku,tušila jsem, že jsi se mého otce bál zabít. Strachoval ses prolít krev královského rodu. A teď jsi to potvrdil. Ještě ke všemu mi prozradíš místo jeho věznění.
Stráže ji chytly za lokty. Vysmekla se. Otočila se od těch obličejů plných nesouhlasu, překvapení a jednoho plného nenávisti. Její "doprovod" se za ni postavil a Galeana s hlavou hrdě vztyčenou odešla z hradu kolem podobizen svých předků do temných kobek.
Martur se otočil ke svým rádcům a zbytku stráží: ,,Jestli o tom někdo jen cekne, víte, co ho čeká," zavyhrožoval.
Nikdo netušil, že celou tuhle scénu pozoroval ještě jeden obličej. Osoba stála dobře ukryta za závěsem. Byla to Erunis. Po tváři se jí koulely slzy lítosti a srdce měla plné nenávisti.

Záhlaví a diplom

23. července 2007 v 16:09 | For You. Deňa |  Novinky
Teď sem se vrátila a asi sem se i zbláznila. Hrozně mě začalo bavit dělat záhlaví. Musela sem se krotit, abych jich nenadělala fůry..:D Pár jich sem přidám.
P.S.: Jestli někdo chce udělat, tak aťnapíše do komentů jaký...
P.S.S.: Vyhrála sem ddruhý místo v bleskovce. Takže sem vystavim muj diplom.....se chlubim co ...
P.S.S.S.: Do tý doby, dokud nebudou nějaký komenty,do povídek nepřidávám.
P.S.S.S.S.: Změnila jsem desing, ale to teď bude asi často, tak anï nebudu moc upozorňovat...

Novinky

13. července 2007 v 13:42 | For You. Deňa |  Novinky
Přidala jsem sem obrázky a ví to tady rozškatulkovala..nwm jak to budu stíhat...Mám v plánu psát ještě nějeké povídky, když to ale nikdo nečte, tak to asi nemá cenu.... Na tohle téma pište pls do komentů.
Tak a teď nebudu asi tejden nic přidávat..jedu totiž na dovču
Tak PAPA.

3.kapitola - Odhalení

11. července 2007 v 14:59 | For You. Deňa
Odhalení
Nad Valonií zapadalo slunce a dvě třináctileté dívky se honily po nádherné zahradě na úpatí hradu. První, zlatovlasá s očima temnýma, jak dvě hluboké studny, oděna celá v bílém. Druhá s temně hnědými vlasy, které se na světle leskly červeně a šedo-zelenýma očima, oděna také celá v bílé.
,,Mě stejně nechytneš Erunis!" vysmívala se hnědovlasá dívka své sestře.
Najednou zpoza stromů vystoupili vojáci. Dívky se nezalekly. Byly hlídány všude. Koneckonců byly to přeci královské dcery a jejich otec je opatroval jako obě své oči v hlavě.
,,Už musíme jít. Bude se stmívat," řekl jeden z vojáků dívkám.
Ty ovšem ani nečekaly, až to dořekne a rozeběhly se k hradu na večeři. Večeře proběhla vesele, i přes to, že tam byly samy. Tedy když nepočítaly všudypřítomné stráže a asi tucet sluhů...
Po večeři se rozdělily, každá měla totiž své vlastní pokoje. Noc byla jediná část dne, kdy nebyly spolu.
Hnědovláska Galeana si znaveně sedla ne postel. Je tu nuda. Každý den jedno a to samé. Ani ven do města si zajít nemůžu. Erunis by jí řekla, ať si neztěžuje, vždyť má všechno co chce. Ale ona si připadala jako pták chycený do zlaté klece. Jediné místo, kde na to na chvíli zapomněla byla knihovna. Rozhodla se tam jít a něco si přečíst. Vyšla na chodbu. Na konci téhle chodby stála stráž a ta by šla s ní. Zatím ji ale nezahlédli a Galeanu napadlo proklouznou skrytými dvířky s chodbou vedoucí přes knihovnu až do zahrad. Nikdy je nepoužila. Byla si jistá, že o nich nikdo kromě ní neví. Nikdy jí stráže nevadily, ale teď jakoby jí něco našeptávalo, ať jde sama a to také udělala. Prošla chodbou a zastavila se u malých dvířek. Konečně tady. Tfuj mělo mě napadnout, že tam bude hrozně pavučin. Sáhla na kliku a otřásla se odporem. Byla pokrytá nějakým slizem. Otevřela dveře a ocitla se v obrovské knihovně, kde podél stěn byli pohodlná křesla a stolky.
V knihovně byla sama. Uvědomila si, jak je pozdě. Kdyby šla normálními dveřmi, tak už by se sem stejně nedostala. Vzala si jednu z mála zapálených loučí a začala procházet chodby s policemi plnými knih. Najednou zaslechla zašustění pláště. Strnula. Někdo tu byl. Otočila se. Uviděla stín, který šel chodbou rovnou k ní. Nezakřičela ani neutekla. Něco jí v tom bránilo. Ne byl to strach jak si uvědomila, ale něco jiného. Zvědavost.
Postava zahalená v plášti k ní mlčky došla a ukázala na jeden tmavý kout s křesly. Vydala se tam a Galeana ji následovala. Sedli si a Galeana dala louč do držáku. Postava si strhla kápi a Galeana před sebou uviděla ženu, jejíž vlasy byly zešedlé stářím.
,,Jmenuji se Calist a za šťastnějších časů jsem byla tvou chůvou," pronesla tiše.
Galeana chtěla něco říci, ale žena ji pouze gestem ruky umlčela.
,,Vím jak se jmenuješ, Galeano a myslím, že toho o tobě vím více, než ty sama. A jestli to chceš říci, tak buď potichu a poslouchej."
Galeana jen kývla hlavou na znamení souhlasu. Žena začala vyprávět...

Historie

11. července 2007 v 13:42 | For You. Deňa |  Lovex
Lovex
Země původu:Finsko
Datum založení:2001
Členové:
Theon Mcinsane (zpěv)
Vivian Sin Amor (kytara)
Sammy Black (kytara)
Julian Drain (bicí)
Christian (klávesy)
Jason (baskytara)
Historie:
Tato finská hudební partička je zatím novou finskou hudební senzací. Jejich příběh se začal psát v zimě na přelomu roku 2001 a 2002 ve finském městě Tampere. Tehdy se dala dohromady partička kamarádů, kteří se zabývali muzikou v různých kapelách, aby se nakonec dohodli, že to zkusí spolu. Cíl? Dělat pořádnou rockovou muziku!

Jenomže začátky, jak už to tak bývá, byly drsné. Členové kapely se neustále měnili a koncerty byly jen tak náhodné... Až v květnu 2004 se sestava ustálila a od té doby se na skupinu usmálo štěstí. Jejich debutový singl Bleeding se umístil hned na druhém místě oficiální finské hitparády, další singl s názvem Guardian Angel vyšel na začátku lonského roku. Krátce nato vydávají své debutové album Divine Insanity, které u nás vyšlo před několika měsíci.

Kdybyste nevěděli, jak popsat jejich hudbu, a nebo chcete jen vědět, co hrají tak podle nich je to tohle.Kombinace rock'n'rollových rytmů osmdesátých let s technologií 21. století.

Spřátelený blog Ewilian

11. července 2007 v 13:40 | For You. Deňa |  Novinky
Je to první spřátelený blog..JJ. A jelikož Ewilian psala, že má ráda jednorožce ,tak jí nějakého přiřadím :D