Historie

11. července 2007 v 8:49 | For You. Deňa |  Good Charlotte
Good Charlotte
Země původu:USA

Členové:
Joel Madden - zpěv
Benji Madden - kytara, doprovodné vokály
Billy Martin - kytara, klávesy
Paul Thomas - basovka
Dean Butterworth - bicí

Historie:
Skupina byla založena v r. 1996 v Marylandu. Dvojčata Maddenovi se rozhodli založit skupinu po shlédnutí koncertu Green Day. Ani jede z nich neměl žádné zkušenosti s hraním na nástroje či zpěvem. Přijali Paula Thomase a Aarona Escolopioa, který usedl za bicí. Později s k nim přidal Billy Martin, který bývá označován za jediný skutečný talent ve skupině. Po odchodu bubeníka Aarona v roce 2001 začalo neustálé střídání bubeníků, které trvá do dnešních dnů až k Deanu Butterworthovi, který zůstal doteď.
Eponymní debut z roku 1999 prokázal jejich nesmírnou energii a cit pro silnou melodii, jejich druhé album z roku 2002, kterého se prodalo bezmála 5 milionů kopií, je vyneslo na titulní stranu Rolling Stoneu, do New York Times či CNN a jejich skladbě Lifestyle se dostalo přídomku punk-rockové hymny roku 2002.

V roce 2003 přicházejí s albem "The Young And The Hopeless". O rok pozdeji album "Live At Brixton Academy". Ten stejný rok Good Charlotte vydávají další album "Chronicles of Life and Death", aby svůj statut jedné z nejžhavějších punk-rockových kapel současnosti obhájili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ewilan Ewilan | Web | 11. července 2007 v 11:08 | Reagovat

diiiky! jdu napsat clanek o sprateleni

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.