Srpen 2007

Achůůůj

31. srpna 2007 v 9:53 | For You. Galeana |  Novinky
Ahoj lidi,
Napřed vám chci sdělit, že galerie je už srovnaná (to neznamená hotová :D) a budu tam ještě přidávat, kdykoli budu moct.
Zadruhé, už se mi nechce psát na vše sorry za chyby, i když je to pravda. Vím, že tam mám určo gramatické chyby, ale prostě už nemám sílu to číst znovu a znovu a jelikož toto nechce dělat ani nikdo jiný (nemám beta- readera), tak to prostě budete muset zkousnout.
A za třetí, na popud rusovlasé kritičky Eilonwy, která byla tak hodná a trochu to tu prolítla a zkomentovala (skřípu zuby - špatně snáším kritiku, ale zvládne se to) přepisuji (a doufám že už naposled) první dvě kapitoly Legendy, takže pokud se vám nelíbyli, budou nové. Inspiroval mě k tomu jeden její výrok, že je to jak shrnutí pohádky v čtenářské deníku a pak mě napadlo proč vlastně ne??? Počítám, že dnes do večera to jsem dodám..
Tak to tu zvládněte!
P.S.: O komentáře už vás ani neprosím, povznesla jsem se nad to...
P.S.S.: Jo a ještě něco..změna desingu! Snad je lepší než ten předchozí (lesní = letní)...a taky na mym druhym blogu to začínáme rozjíždět !

6.kapitola - Setkání

28. srpna 2007 v 21:17 | For You. Deňa
Tuto kapitolu věnuji všem, kteří komentují tuto povídku. To jest Čuky Baby a já hahaha..... ehm..je to trošku delší....
Tak pro nás....

Ra'zakové

28. srpna 2007 v 19:06 | For You. Deňa |  "Zvířata"
Ra'zac
Rozmnožují se kladením vajec. Když se vylíhnou mláďata, nebo-li kukly, vyrostou do černých schránek, které podobou připomínají lidi (lesknoucí černá kůže, oči bez víček velké jako pěst a místo nosu, úst a brady se do ostré špičky rýsuje tlustý zahnutí zobák, který skrývá tlustý rudý jazyk). Je to zázrak, že vůbec dokáží mluvit lidskou řečí. Je to komická napodobenina a proto chodí pořád zahalení do plášťů. Takhle je jejich vzhled dostatečně přesvědčivý, aby se mohli v klidu přiblížit ke své oběti (člověku - jedí lidské maso).
Dobře vidí za zamračené noci, umějí stopovat pomocí pachu, skákat velice vysoko a rychle se pohybovat. Největší zbraní je jejich zlý dech, který ale platí pouze na lidi. jediné, čeho se bojí je voda.
Ra'zakové zůstávají kuklami dvacet let, mezitím dospívají. Při prvním úplňku jejich dvacátého roku svléknou kuklu, roztáhnou křídla a stanou se z nich dospělí jedinci, připravení lovit nejenom lidi. Tito dospělí jedinci se nazývají Lethrblaka. Zatímco jejich potomci jsou prohnaní, ale omezení, oni mají inteligenci draka. Nemilosrdného, krutého a zvráceného draka. Ra'zakové používají lethrblaka jako dopravní prostředek.
Pocházejí ze země, kterou kvůli nim opustili lidští předkové. Když Jezdci zjistili, že ra'zakové jsou v Alagaësii, dělali co mohli, aby je vyhubili. Bohužel (bohudík) dva lethrblakové unikli a nakladli vejce. To jejich kukly slouží i s jejich rodiči Calbatorixovi výměnou za dostatek potravy, lidí.
Tito tvorové pocházejí od Ch. Paoliniho.

Bohové trpaslíků dle Ch. Paoliniho

28. srpna 2007 v 18:45 | For You. Deňa |  Polobohové a bohové
Trpasličí bohové
1) GUNTERA = Král bohů.
Je to válečník a učenec. Je vrtkavý ve svých náladách a tak za slunovratu, přd setbou, při úmrtích a narizení pálí trpaslíci oběti pro zajištění jeho náklonnosti. To k němu se modlí před bitvou. Narodil se za úsvitu hvězd v podobě vlčice a vybojoval od nestvůr a obrů pro své příbuzenstvo Alagaësii. On stvořil tuto zemi a dává světu řád. Všechny země jsou Gunterovy. Za družku si vybral bohyni Klíf. Dle trpaslíků stvořil elfy a je vytesán do hnědé žuly.
2) KLÍF = Bohyně řek a moře.
Je vytesána z bledě modrého kamene. Má dlouhé kudrnaté vlasy a amatystové oči, v dlaních drží leknín a korál. Jako jedinná z bohů nestvořila žádnou rasu.
3) URÚR = Pán vzduchu a nebe.
Měl bratra Morgothala a společně s ním vytvořil draky.
4) MORGOTHAL = Bůh ohně.
Měli jse se svým bratrem Urúrem tak rádi, že nedokázali žít odděleně. Proto je během dne Morgothalův planoucí palác na nebi (slunce) a jiskry z jeho výhně se objevují na obloze každou noc (hvězdy). Urúr také svého bratra vytravale živí, aby nezemřel. Morgothal má karmínovou sochu.
5) SINDRI = Matka země.
Z hlíny stvořila člověka.
6) HELZVOG
Tajně stvořil z jádra hory prvního trpaslíka. Mezi trpaslíky je to nejmilovanější z bohů.

Jezerní lidé

28. srpna 2007 v 18:27 | For You. Deňa |  Nadpřirozené bytosti
Jezerní lidé
Bydlí v jezeře u Bradavic a možná i na mnoha jiných místech, to ale J.K. Rowling neuvádí.
Mají našedlou pleť a dlouhé temně zelené rozcuchané vlasy. Oči mají žluté, stelně jako zuby. Místo šperků nosí na krku zavěšené šňůry plné oblázků. Místo nohou mají stříbrné rybí ocasy. Jako zbraně používají ostěpy. Vesnici vždy vládne náčelnice nebo náčelník.
Zvláštní na nich je jejich hlas a řeč tzv jezerština. Nad vodou slyšíte pouze příšerné ječivé zvuky, když se ale budete domlouvat pod vodou porozumíte jim. Tam to totiž zní jako naše řeč.

Mozkomorové

28. srpna 2007 v 18:18 | For You. Deňa |  Nadpřirozené bytosti
Dementors (to je ale jméno...)
Jsou to velice zlá stvoření a kouzelníci v kouzelném světě od J. K. Rowling je používají jako strážných kouzelnického vězení, Azkabanu.
Celé tělo mají šedivé a jakoby pokryté strupy a slizem. Není na ně hezký pohled a tak raději nosí černé kápě, které jim kapucí zastiňují obličeje.
Mozkomoři se živí nadějí, štěstím a touhou přežít. Doslova to z vás vysají. Mají jednu velice mocnou zbraň. Jejich polibek. Vysají vám tím duši z těla. Člověk nezemře, ale stane se z něj pouhopouhá prázdná schránka.
Jedinou zbraní proti mozkomorovi je Patron. Je to takový štít mezi vámi a mozkomorem. Podobu tohohle štítu má každý kouzelník jinou.

Kočkodlaci

28. srpna 2007 v 18:05 | For You. Deňa |  Nadpřirozené bytosti
Kočkodlaci
Jsou lidé, kteří mají někdy podobu kočky a jindy to jsou lidé Narozdíl od zvěromágů a kožoměnců namohou tuto změnu ovlivňovat.
Dva se nacházejí v knihách ODJ od Ch. Paoliniho. Jeden žije spolu s čarodějnicí Angelou a jmenuje se Solebum a druhá přebývá u elfů s královnou Islanzandí. Říká si Maud, Snová tanečnice, Mrštná tlapka a Hlídač.
Kočkodlakové dle Paoliniho vždy vystupovali v pozadí velkých příběhů, drželi při sobě a čas od času někomu poradili. Mají kouzelné síly, vždy vědí o probíhajících událostech, žijí déle než lidé a obvykle vědí více, než řeknou.

Urgalové

28. srpna 2007 v 17:51 | For You. Deňa |  Nadpřirozené bytosti
Urgal
Jsou to bytosti pocházející od Ch. Paoliniho. S postupem času vyplývá najevo, že vlastně nejsou typičtí záporáci.
Milují válku. Alagaësie není jejich domovem. Připluli po moři. Jsou rozděleni na různé kmeny a každému kmenu vládne Herdall (matka). Mají velice originální zvyky a způsoby gestikulace a mimiky.
Obyčejný urgal je vysoký a tlustý, ale přesto svalnatý. Má šedivou kůži a v obličeji zasazená žlutá prasečí očka. Z hlavy mu rostou zakroucené rohy.
Existuje i zvláštní druh urgalů tzv. Kullové, urgalská elita. Každý kull je vysoký minimálně osm stop. Jsou hodně svalnatí a mají černé kudrnaté vlasy. Jinak jsou stejní jako normální urgalové.
Ve filmu Eragon jsou k vidění pouze jakési atrapy urgalů. Je na nich hodně poznat, že jsou to vlastně lidé. Podle mě si s nimi mohli více "pohrát".

Ehm, Ehm

27. srpna 2007 v 21:13 | For You. Deňa |  Novinky
Ahoj lidi!!!
Určo jste jsi všimli, že nám toho trochu přibyli, hlavně se to týká nové sekce s názvem FANTASY.
Trochu jsem upravila galerii. Je teď přehlednější a víc v tom najdete věcí (teda teď ne...ještě toho tam moc není..do budoucna víte????).
A pak to nej na konec (vidíte neříkám nejlepší nebo nejhorší, ale nej) změnila jsem název povídky! Once Upon a Time bylo blbý a tak je to přejmenováno na Legenda ožívá...podruhé.
Tak to je asi vše a pokud chcete vědět, o čem ty povídky vlastně budou a kdo se tam vlastně objeví, tak ať mrká na složku Co to vlastně je?? a hledá článek Huh, nějak jsem se rozkecala (tak se to fakt jmenuje) je to na konci tohohle článku.
Zatim čus!!!
P.S: To nej nej na konec... :-D zítra stopro přidám kapči ( ke každé povídce jednu).

Kožoměnci, Zvěromágové

27. srpna 2007 v 20:59 | For You. Deňa |  Magie
Kožoměnci, Zvěromágové
Jsou lidé, kteří mění svoji kůži. Někdy to jsou zvířata a jindy na sebe berou svou podobu člověka. Tuto bytost vymyslel J.R.R. Tolkien a J.K. Rowling vytvořila zvěromágy, kteří mají vlastně stejné schopnosti.

Bazilišek

27. srpna 2007 v 20:56 | For You. Deňa |  "Zvířata"
Basilisk
Neboli Hadí Král. Má jedovatě zelenou barvu a je to velice podivný a vražedný tvor. Může dorůst obrovitých rozměrů. Rodí se z kuřecího vejce vysezeného ropuchou a dožívá se mnoha set let.
Bazilišek zabíjí své oběti pomocí několika smrtícíchjedovatých zubů. Když se mu někdo podívá do očí, zemře.
Bojí se kokrhání kohouta, neboť to je pro něj smrtící.

Vrrci

27. srpna 2007 v 20:48 | For You. Deňa |  "Zvířata"
Vrrk
Jsou to zlý vlci za hranicemi Velké divočiny. Přátelí jse se skřety. V čase válek je skřeti dokonce využívají místo koní. Mají svůj vlastní strašný vrrčí jazyk.
Nacházejí se v knize Hobit a v trilogii Pán Prstenů od J.R.R. Tolkiena. Můžete je dokonce vidět ve filmu P.P. a Dvě věže, když zaútočí na oddíl Rohanů.

Testrálové

27. srpna 2007 v 20:42 | For You. Deňa |  "Zvířata"
Testrálové
Tito "koně" mají černou kůži, pod níž se rýsuje každá kost. Vypadají dost pohuble. Hlavy mají podobné dračím a na svět se dívají bílýma očima bez zorniček. Na hřbetech mají obrovská čern kožnatá křídla.
Tastrály ale uvidí pouze ten, kdo už někdy viděl smrt. Mají úžasný orientační smysl, stačí jim říct, kam se chcete dostat, nasednout a oni tam s vámi zaletí. Jsou moc chytří a v Bradavicích tahají školní kočáry.
Vymyslela je J. K. Rowling.

Dračí Jezdci

27. srpna 2007 v 20:36 | For You. Deňa |  Nadpřirozené bytosti
Dragon Riders
Podle mě si zaslouží vlastní kapitolu. Jsou jiní. Žádná jiná bytost se totiž takto nedokáže s někým propojit, natož s drakem.
Historie začíná :-D.
Mezi elfy a draky se jednou v zemi zvané Alagaësie rozpoutala dlouhá a krvavá válka kvůli tomu, že jeden elfský mladík ulovil draka. Trvala pět let a kdyby mladý elf jménem Eragon nenašel jednoho dne opuštěné dračí vejce, trvala by mnohem déle. Vejce se mu vylíhlo a on vychval spřáteleného draka.
Nebyl to Jezdec v pravém slova smyslu. Mezi jeho drakem a ním nebylo nějaké magické pouto, ale "pouhé" přátelství.
Společně pak putovali k drakům i k elfům a sanžili se ukončit válku. Povedlo se to. Draci i elfové se zavázali magickým slibem, že na sebe nebudou útočit. To ovšem trochu změnilo obě rasy. Draci dostali možnost mluvit a elfové získali jejich dlouhověkost. Obě strany se pak rozhodly, že bude nezbytné ustanovit Jezdce. nejprve byli pouze posli mezi elfy a draky, ale postupem času jim byli přidělovány mnohem větší pravomoce. Usídlili se na ostrově Vroengrad a vystavěli si tam město Dorú Areaba.

Faun

27. srpna 2007 v 20:10 | For You. Deňa |  Nadpřirozené bytosti
Faun
Jsou to docela malá stvoření, která vypadají od pasu nahoru jako člověk, ale nohy má kozí. Mají také ocas, růžky, špičatou bradku a kudrnaté vlasy. Vlastně vypadají tak trochu jako čerti.
S čertem si je ale niky nemůžete splést. Narozdíl od něho jsou mají milý obličej a jsou hodní.
Milují hudbu a tanec a proto často tančí spolu s nymfami na paloucích za měsíčního svitu.
Jsou to opravdu velice přátelské bytosti a C. S. Lewis je nechal účinkovat v Letopisech Narnie.
Jinak pocházejí z antické mytologie.

Aslan

27. srpna 2007 v 20:00 | For You. Deňa |  Polobohové a bohové
Aslan
Myslím, že tohoto stvořitele Narnie mohu mezi bohy klidně zařadit.
V Narnii má podobu velkého a majestátného lva a nádherně zářivou barvou srsti. Objevuje se, kdy se mu zachce. Nikdo neví, odkud přichází. Vědí snad jen to, že jeho rodá země leží na východě, až za samotným koncem světa.
Většinou to byl on, kdo dovedl děti do Narnie, pomohl jim a vždy zachránil situaci. Prostě bůh.

Stín

27. srpna 2007 v 19:53 | For You. Deňa |  Magie
Stín
neboli černokněžník je bytost, která ovládá magii pomocí duchů. Někdy dokonce duchové ovládnou černokněžníka a pak už může kouzlit "sám".

Kouzelník

27. srpna 2007 v 19:51 | For You. Deňa |  Magie
Kouzelník
Bytost, která dokáže používat magii i bez pomoci draků, lektvarů nebo stínů. Má to prostě vrozené.

Fanghur

27. srpna 2007 v 19:47 | For You. Deňa |  "Zvířata"
Fanghur
Vypadají jako draci akorát mají menší, útlejší a hadovitější tělo. Nelesknou se jim šupiny a mají na těle zelené a hnědé skvrny. Nejsou tak inteligentní jako draci a nedokáží chrlit oheň. Používají mysl k tomu, aby znehybnili kořist a pak ji zahubí. Je to další zvíře z Beorských hor od Ch. Paoliniho .

Urzhadn

27. srpna 2007 v 19:44 | For You. Deňa |  "Zvířata"
Urzhadn
Neboli jeskynní medvěd. Elfové jim říkají beor. POdle toho vznikl název jejich hor, ve kterých bydlí - Beorské hory. Jinak na něm není nic zvláštního. Vymyslel je Ch. Paolini.