Cíl

23. srpna 2007 v 10:38 | For You. Deňa |  Chvilkové nápady
Tohle mě napadlo při bruslení. Platí to asi u každého sportu.
Pokud si tohle přečtete, tak mě za to neodsuzujte. Není to nic moc, ale já si to na blog dám, aby jsem si někdy mohla přečíst své myšlenky. Tohle radši nekomentujte (jako kdyby jste vůbec něco komentovali).

Jela jsem. Bez přestání. On mě už dávno předehnal. Byla jsem moc pomalá. Co taky čekal??? Pár let jsem na tom nestála. Nebyl čas. Počkat. Kdo to támhle stojí??? Ano, je to on. Čeká na mě. Jsem už skoro u něj. Naznačuje mi, ať jedu dál. Fajn. Tak jo. Jedu dál, on chvíli se mnou. Zase mi ujíždí. Nevadí. Někde počká. A skutečně. Je nadaleko a sedí na lavičce. Odpočívá a čeká. Usedám vedle něho a on se ptá jestli jsem unavená. Ne, vypálím ze sebe. Pak o tom přemýšlím. Jela jsem a nebyla unavená. Teď tu sedím, odpočívám a uvědomuji si, že mi zrychleně tluče srdce, rychleji dýchám a začínají mě bolet nohy. Vstáváme. Pojede se dál. Vstanu a cítím se unavená. Prvních pár kroků je těžkých. Pak to přestane a zase je mi fajn.
Během cesty přemýšlím. Někdo by řekl, že o hloupostech, ale já si to nemyslím.
Když v životě míříte k nějakému cíli, k něčemu, co jste si přáli a uděláte si během cesty přestávku. Pocítíte únavu a uvědomíte jsi, kolik vás to stálo úsilí dostat se až sem. Možná pak stejně vstanete a půjdete dál. Čím častěji, ale budete zastavovat, tím horších bude těch prvních pár kroků. Po chvíli už je prostě neuděláte. Nedokážete se vrátit znovu na cestu a vzdáte to.
Teď zkuste mířit ke svému cíli jinak. Bez zastávek. Až do posledního dechu. Říkáte, že to nejde??? Ale jde. Jen si sebou musíte vzít pořádné posilnění na cestu. Ve sportu je to pití, v životě dobří přátelé, kteří vás vhodným slovem povzbudí, nebo, když je míjíte, náznakem dají najevo - jdi dál, nevzdávej to. K cíli možná dorazíte už jen se zbytečkem svých sil, ale to že jste něčeho dosáhli vás naplní euforií a vynahradí tu cestu bez zastávek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.