Prosinec 2007

11.kapitola - Oko za oko, zub za zub a pomoc za pomoc 1/2

31. prosince 2007 v 18:20 | For You. Galeana |  Stačí málo...
Hohohó já se překonávám, tak takhle rychle jsem asi ještě nic nepřidala...No ale tady to máte...není to moc dlouhé, i když je to rozdělená, ale já vám to chtěla dám jako dáreček do nového roku a zítra snad přibude pokračování. Tak hezký a úspěšný nový rok.
Věnuji to Lucille a Jingles.
Pardon za chybky....

Dračí žena

31. prosince 2007 v 12:00 | For You. Galeana |  Fantasy MIX

Paolini

31. prosince 2007 v 12:00 | For You. Galeana |  Paolini
Christopher Paolini (nar. 17. listopadu 1983) je americký spisovatel, autor knih Eragon a Eldest. Tyto knihy jsou součástí trilogie Odkaz Dračích jezdců. Třetí, díl by se měl jmenovat Empire. 3 díl měl být také závěrečný ale nestane se tak oficiálně je prohlášeno, že minimálně ještě bude 4 díl. Příběh se odehrává ve fiktivním fantasy světě Alagaësia.
Paolini se narodil v listopadu roku 1983 v Jižní Kalifornii. Mimo několika let na Aljašce žil se svými rodiči, mladší sestrou Angelou, kočkou a kokršpanělem v Montaně. K tvorbě ho inspirovala místní nádherná příroda.
Doma ho učili rodiče. V této době psal krátké příběhy a rád navštěvoval knihovnu, kde četl knihy žánru fantasy. Když psal, rád se nechával inspirovat vážnou hudbou. Poslouchal například Beethovena nebo Wagnera. Svojí první verzi Eragona napsal v patnácti letech. Nikdy jí nechtěl publikovat, psal pro radost. Všechny postavy si vymýšlel, kromě čarodějnice Angely, v které najdete jeho sestru. Po několika letech tuto první verzi upravil a dal přečíst rodině. Všichni byli z díla nadšeni. Poté sjednotil grafickou úpravu knihy a navrhl i mapu, která se objevila ve vydání knihy. Spoustu času mu trvalo vytvořit na počítači obrázek oka draka Safiry. Kniha přišla poprvé do tisku. Objevila se v knihovnách a školách. V roce 2002 byla kniha vydána v rodinném nakladatelství jeho rodičů, Paolini International LLC. Kniha poté vyšla v nakladatelství Knopf Books for Young Readers a dalších v jednotlivých překladech. U nás vyšla v nakladatelství Fragment. Paolini o příběhu tvrdí, že ho změnil stejně jako hlavního hrdinu, Eragona. V současnosti pracuje na 3 dílu.

Upíří princezna

31. prosince 2007 v 11:56 | For You. Galeana |  Upíři

Fantasy krajiny

31. prosince 2007 v 11:32 | For You. Galeana |  Krajiny a budovy

O Autorce

31. prosince 2007 v 11:30 | For You. Galeana |  Hamiltonová
Americká autorka dark fantasy, narozena jako Laurell Kaye Kleinová 19. 2. 1963 ve vesničce Heber Springs poblíž Shirley v americkém státě Arkansas, po smrti matky během automobilové nehody v roce 1969 byla vychovávána babičkou v městečku Sims ve státě Indiana, kde také později vystudovala anglický jazyk a biologii. Spolu se svou rodinou bydlí v Arnoldu blízko St. Louis ve státě Missouri. Vedle lidových příběhů mělo na její rozhodnutí stát se spisovatelkou velký vliv setkání s tvorbou Roberta E. Howarda.
Do fantastiky vstoupila povídkou House of Wizards (1989) v časopise Marion Zimmer Bradley Fantasy Magazine. V následujících letech napsala dalších šest kratších prací, dnes se však již po delší dobu věnuje pouze románové tvorbě. V knižním debutu Nightseer (1992) popsala příběh půlelfky, která se díky schopnostem předpovídání stane vyvolenou na cestě za pomstou vraždy své matky, jež má na svědomí obávaná čarodějnice. Dále napsala román Nightshade (1992) z prostředí TV seriálu Star Trek: Next Generation a novelizaci z herního prostředí Ravenloft: Death of a Darklord (1995).
Do povědomí čtenářů fantastiky se zapsala především jako autorka románové série s hlavní hrdinkou Anitou Blakeovou, lovkyní upírů. Patří do ní prozatím tituly Guilty Pleasures (1993, Provinilé slasti), The Laughing Coprse (1994), Circus of the Damned (1995), The Lunatic Cafe (1996), Bloody Bones (1996), The Killing Dance (1997), Burnt Offerings (1998), Blue Moon (1998), Obsidian Butterfly (2000), Narcissus in Chains (2001), Cerulean Sins (2003), Incubus Dreams (2004) a Dance Macabre (2006). Anita Blakeová žije ve světě, kde jsou upíři, zombie či vlkodlaci běžnou součástí společnosti. Z různých důvodů přivádí mrtvé zpět k životu a neváhá se nechat najmout ani k lovu většinou mimo zákon postavených upírů. Život jí komplikuje láska k vysoce postavenému vlkodlakovi, která se neobejde bez četných problémů. Ne všechny se dají řešit s pomocí zbraní, s níž si Anita rozumí lépe než s většinou živých bytostí.
Erotikou říznuté směsi dark fantasy a detektivky se drží rovněž série A Kiss of Shadows (2000), A Caress of Twilight (2002), Seduced by Moonlight (2004) a A Stroke of Midnight (2005). Princezna Meredith zde opustí říši nadpřirozena, které vládne její teta - Královna vzduchu a temnot - a ukryje se v moderním Los Angeles, kde si zařídí zcela novou identitu jako soukromá vyšetřovatelka Meredith Gentryová. Samozřejmě se však před svou minulostí nadlouho neschová a je nucena k návratu proti své vůli. Právě otevřené využití motivu erotiky a násilí spojené s oblíbenou směsí fantastických a hororových témat činí z tvorby Laurell K. Hamiltonové vítané osvěžení nikterak bohaté nabídky tohoto žánru na českém trhu.
Přeložená díla:
Cirkus prokletých
Provinilé slasti
Rozesmátá mrtvola
Kouzla milují žár mého těla

O spisovateli

31. prosince 2007 v 11:00 | For You. Galeana |  Tolkien
John Ronald Reuel Tolkien (3. ledna 1892 - 2. září 1973) byl anglický spisovatel, filolog a univerzitní profesor. Byl zbožným katolíkem. Na Univerzitě v Oxfordu působil jako profesor staré angličtiny, pak jako profesor anglického jazyka a literatury. Byl význačným jazykovědcem a znalcem staré angličtiny a staré severštiny.
28. března 1972 obdržel od královny Alžběty II. Řád Britského Impéria a Oxfordská universita mu udělila čestný doktorát z literatury.
Jeho první publikovanou prací byl "Slovník střední angličtiny", po němž následovalo kritické vydání středověké romance "Sir Gawain a Zelený rytíř". Přeložil také mnoho staroanglických a středoanglických literárních děl do moderní angličtiny.
Během svého dlouhého života zveřejnil množství odborných literárně historických studií a řadu drobných pohádkových příběhů. Proslavil se ovšem teprve v podstatě pohádkovou knihou Hobit, na níž později navázal trilogií Pán prstenů a epos Silmarillion.
Ústředním motivem těchto knih je souboj dobra se zlem. Ačkoliv to sám autor často popíral, k atmosféře knih významně přispěla doba jejich vzniku - období 2. světové války a poněkud bezútěšné roky před a po ní. Tolkienovy vypravěčské schopnosti, mimořádný jazykový cit a nesporný básnický talent (projevující se zejména v písních a verších, které doplňují epickou linii příběhů) učinily z jeho děl literární skvost.
Tolkien je nikoliv nadarmo považován za pravého otce žánru fantasy. Díky němu se totiž stal velmi populární a kritiky uznávaný. Nebyl již považován za směr sci-fi, jak bylo do té doby tvrzeno, ale za plnohodnotný a samostatný žánr, který se od ostatních rozlišuje nezaměnitelnými prvky.
Dne 2. září 1973 John Ronald Reuel Tolkien ve věku 81 let zemřel. Na náhrobku v Oxfordu na hřbitově Wolvercote, pod nímž je pochován on i jeho žena, jsou u jejich jmen vytesána i jména Berena a Lúthien na počest jednoho z největších příběhů lásky ve Středozemi.

Spisovatel

31. prosince 2007 v 10:30 | For You. Galeana |  Lewis
Clive Staples Lewis (29. listopadu 1898 Belfast - 22. listopadu 1963 Oxford), známý jako C. S. Lewis a používající přezdívku Jack, byl irský spisovatel, jeden z nejúspěšnějších autorů moderní britské historie.
Byl velkým přítelem J. R. R. Tolkiena, s nímž ho spojovala láska k literatuře a starým jazykům a členství v Inklings, pod jehož vlivem konvertoval od ateismu ke křesťanství a s nímž soutěží o popularitu, co by autor fantasy literatury. Křesťanství mělo pro Lewise obrovský význam, nejenže mnoho jeho fantasy děl je chápáno jako určitá alegorie křesťanské víry a jejích vůdčích motivů, psal též velice úspěšné knihy přímo z oblasti křesťanské literatury, zejména pak poučné křesťanské fikce.
Jeho nejpopulárnějším fantasy dílem, přeloženým do více než 30 jazyků, je sedmidílná série fantasy pro děti Letopisy Narnie. Její poslední díl Poslední bitva (1956) získal největší britské výroční ocenění za knihu pro děti a mládež Carnegie Medal. V roce 2005 byl společností Disney zfilmován první (podle někdy užívané chronologie narnijských událostí druhý) díl Letopisů Narnie, Lev, čarodějnice a skříň, vzniklý film se řadí k nejúspěšnějším fantasy filmům historie.
Z jeho křesťanských děl velkého úspěchu a celosvětové popularity dosáhly např. Rady zkušeného ďábla, které byly přeloženy do desítek jazyků (včetně češtiny) a v současnosti se pracuje na jejich převedení na filmové plátno.

Andělé Temnot

30. prosince 2007 v 13:13 | For You. Galeana |  Andělé

Kostlivci

30. prosince 2007 v 13:00 | For You. Galeana |  Fantasy MIX

Spřátelení!

30. prosince 2007 v 12:00 | For You. Galeana |  Novinky
Moc a moc se omlouvám, že to sem dávám pozdě.
Na tomhle blogu najdete moc a moc pěkné povídky. Obzvláště doporučuji - Až poznáš odkud vítr fouká. Tak ta stojí za to. Velice mě ne ní zaujal konec :D.
Malý obrázeček za spřátelení.

Mixík

29. prosince 2007 v 13:13 | For You. Galeana |  Draci

Anděl a jeho drak..nebo naopak???

29. prosince 2007 v 13:00 | For You. Galeana |  Dračí Jezdci

10.kapitola - Šestý ročník v Bradavicích ve znamení změn

29. prosince 2007 v 11:40 | For You. Galeana |  Stačí málo...
Pardon za ten název, ale já nebyla schopná vymyslet něco jiného. Opět jsme poskočili v čase, ale to by vám snad došlo. :)
Teď vážně není vina na mé straně. Já to napsané měla, ale přemluvit blog, aby mi to uveřejnil, bylo nad mé síly. Tak pardon, že musíte čekat...já sem hrozná.
A ještě věnování. Věnuji to Anduel (2krát), pantherce (2krát), Tániiičce (2krát :D), Lucille, Lištičce, lusineshce a Zotaře. Plus ještě všem, co se se mnou spřátelili.
Všem Vám děkuji za návštěvy tohoto blogu, za to, že to čtete ty mé "povídky" a taky za ty občasné komentáře :D. Přeji příjemné počtení a pardon za chybky...mě se to prostě neche opravovat.
P.S.: A jdu bojovat s blogem, aby mi to uveřejnil :D.
Šestý ročník v Bradavicích ve znamení změn
Na hlavním londýnském vlakovém nádraží bylo velice rušno. Zítra začínal školní rok, děti odjížděli do internátních škol, loučili se s rodiči a ještě do toho všeho tu hledali své pravidelné spoje nepříliš nadšeně vypadající pracující. U přepážky na nástupišti deset stála rodina s malou dcerkou. Loučili se se svým starším synem. Dnes měl mladík poprvé nastoupit na internátní školu a tak se dlouho neuvidí. Tříleté děvče ale loučení moc pozornost nevěnovalo. Raději zamračeně pozorovalo okolí a zamyšleně si při tom cucalo palec. Její pozornost upoutala mladá dívka. No po pravdě, spíš než ta dívka je jí víc líbila sova, kterou měla v kleci na vršku přeplněného vozíku. Malé dítě se na spící sovu fascinovaně dívalo. Vozík s kufry zatím ujížděl dál tlačen svou majitelkou přímo proti přepážce mezi nástupišti!!! Dítě vytřeštilo oči na neznámou a čekalo pořádný náraz. Dívka ale i se svými zavazadly prošla zdí. Prošla!!! Holčička ještě více vykulila oči a v tom rozčilení si dokonce zapomněla cucat palec. další dva dospělí lidé s jedním mladým chlapcem šli sebevědomě přímo ke zdi. Děcko zatahalo svou matku za rukáv, aby mohla vidět to , co ona před chvílí. Pozdě. Tři lidé bez problémů prošli přepážkou. Děvče se zamračilo a nejistým krokem se vydala ke zdi. Chtěla také vyzkoušet tu procházecí zeď. Její otec si jí ale včas všiml a pohotově ji chytil do náruče. ,,Nezlob, ty jedna malá uličnice. Rozluč se raději s bratříčkem." Holčička protestovala a snažila se mu vykroutit. To jí ale stejně nabylo moc platné. Nakonec se uklidnila a nechala se naposledy obejmout bratrem.
My ale přeci nechceme sledovat osudy této rodiny, i když by určitě byli velice zajímavé. raději projdeme přepážkou a ocitneme se tak v jiném světě, který existuje současně s tím naším. Ve světě kouzel. Za zdí se nachází nástupiště devět a tři čtvrtě s červenou lokomotivou vyfukující páru - Expres do Bradavické školy čar a kouzel. Všichni studenti už nastoupili a probíhají poslední loučení. Všude je plno rodičů a mladších sourozenců, kteří ještě do školy nechodí. Vlak naposled varovně zapíská a začne se pomalu rozjíždět. Rodiče naposledy zamávají svým dětem, které se na ně smějí z oken a vlak zmizí za zatáčkou.
Všechna místa ve vlaku jsou plně obsazená a dokonce někteří studenti musejí zůstat stát na chodbě. Opravdu je ale vše plně obsazeno??? Ne. Je tu jedno skoro úplně prázdné kupé. Sedí v něm pouze jedna asi šestnáctiletá dívka, která zamyšleně pozoruje ubíhající krajinu a drbe černého kocoura na klíne mezi ušima. Ostatní venku se jejím místům vyhýbají, dělají jakoby tam plno a nebo prostě to kupé vůbec neexistovalo. Občas jim sice sklouzne pohled na zvláštní cestující, ale ihned ho zase obrátí na jiným směrem. Proč to ale jen dělají??? Asi se jí bojí. Dívka si moc dobře uvědomuje, jak musí na konzervativní společnost působit svým zjevem. Podle ostatních je prostě divná. Ale jí nikdy nezáleželo na názorech ostatních a nikdy ani nebude. Za těch pět let ve škole si zvykla, že si jí nikdo nevšímá. Je neviditelná. Ne, byla neviditelná. Už nebude. Má toho přetvařování plné zuby. Škola jí jde na výbornou. Je nejlepší z ročníku, ale ne, že by jí to moc pomohlo. Naopak. Tím více jí někteří závidí a nenávidí ji. Bývala šedá myš. Pořád věčně v knihovně. Pochybuje, že vůbec někdo z její třídy zná její křestní jméno. Asi ne. Pousmála se. Teď jim ale ukáže!!! Přes prázdniny jí praskly nervy a ona se rozhodla ukázat světu, jaká doopravdy je. Usmívala se, pobrukovala si svou oblíbenou písničku a s úsměvem pozorovala krajinu za oknem.
K jejímu kupé došel mladík přibližně stejného věku, ale zarazil se s rukou na klice. Pohlédl na dívku. Přes prázdniny mu chyběla. Jediná kamarádka, kterou kdy měl...tedy až na...Zakroutil hlavou. Vzpomínky ... Znovu se podíval na sedící dívku. Měla na sobě kecky, docela dost otrhané džíny a černou mikinu. Kapuci měla nasazenou a nebylo jí vidět do obličeje. Nezahlédl tak její černé vlasy v culíku, ani bystré zelené oči. Změnila se. Vzal za kliku a s úsměvem na rtech vešel.
,,Ahoj!" pozdravil.
Dívka se otočila na příchozího, sundala si kapuci a mladík tak mohl na okamžik zahlédnout její černé nehty. ,,Ahoj, Severusi, jaké byly prázdniny???" Usmála se a jako vždy jí v očích zasvítily pobavené jiskřičky. Prohlédla si svého kamaráda. Přes prázdniny se pořádně vytáhl a byl teď už o dobrou hlavu větší než ona. Teď ale vypadal více hubený, než kdy dřív. Byl pořád bledý, měl tmavě hnědé oči a polodlouhé černé vlasy. Ale na vzhledu stejně nesejde. Hlavní je, že je to její přítel. Jediný, kterému důvěřuje. Tamti idioti z loňska, spíš jí litovali kvůli...NE NE NE, teď už o tom nesmí přemýšlet, nesmí!!! Na Severuse se těšila. Ty prázdniny bez jeho vtípků jí vážně asi vlezly na mozek.
***
Uličkou plnou kufrů a štěbetajících kamarádek se s námahou prodírali dva lidé. Dívka měřila cm, byla štíhlá, měla rusé vlasy a výrazně zelené oči. Chlapec po jejím boku byl vysoký a hubený, měl světle hnědé vlasy a hnědé psí oči. Působil tak trochu nesměle. Oběma se na prsou blýskal odznak s velkým P. Mířili z prefektského kupé a porady zpět ke svým přátelům.
,,Tak co, Reme, jaké jsi měl prázdniny???"
,,Ale, znáš to. Ze začátku jsem si to užíval, ale pak byla hrozná nuda. Ještě, že přijeli kluci. Jinak bych se unudil k smrti. no a pak jsme ke konci prázdnin jeli zase k Jamesovi,"chlapec pokrčil rameny. Věděl, že Lily moc Jamese a vůbec Poberty moc nemusí. ,,A co ty, Lily???"
,,No tak to já jsem byla na dovolené v Egyptě!!! Tam ti mají tak důmyslně chráněné některé hrobky. A víš, že...."
Lily se už nezastavila. O Egyptě toho věděla moc a evidentně se jí tam líbilo. Remus ji nechal, ať se vypovídá. Občas kývl hlavou a nebo přitakal to inteligentní ovšem, hm nebo jasně. Tušil, že o tomhle mu Lily chtěla říci už od začátku. Zastavil ji až před kupé, které mělo zatažené závěsy a Remus z něj slyšel povědomý smích a jekot. Lily se také zastavila a přerušila svůj monolog.
,,Měl bys jim domluvit Remusi. Koneckonců za chvíli budou dospělí a takhle se chovat."
,,Jo, Lily. Já to zkusím, ale někdy je to fakt těžké."
,,No nic, já půjdu. Musím se ještě stihnou převléknout, něž dorazíme na hrad. Letos se ta schůze nějak protáhla," konstatovala Lily při pohledu na hodinky.
,,Tak zatím ahoj," rozloučil se Remus a otevřel dveře do kupé, kde na něj určitě už čekali Poberti a on jen doufal, že mu nesnědli všechno jídlo. Měl strašný hlad.
,,Uvidíme se ve Velké síni," odpověděla Lily, otočila se k Removi zády a hodlala najít kupé svých kamarádek. Ještě neušla ani pět kroků a zaslechla ten známý hlas, který jí docela dost lezl na nervy. Doufala, že si jí nevšiml.
,,Nazdar, Remusi!!! Kde jsi byl tak dlouho??? A co jste tam tak důležitého probírali??? Pojď já jsem ti schoval dva chleby od mamky. Hele, počkej a nešla s tebou i Evansová???" Z kupé vykoukla hlava s rozčepýřenými vlasy a brýlemi kryjícími oříškově hnědé oči. James Potter se rozhlédl na obě strany a hledal tu záplavu dlouhých ohnivých vlasů. Čekal ho šok. Zahlédl sice Lily, ale ona si ostříhala vlasy. Teď je měla sotva po ramena. Rychle se ale vzpamatoval a ještě na ni stihl křiknout:,,Evansová!!! Super účes." Lily se trochu začervenala,ale pokračovala dál, jakoby to nezaslechla, i když to slyšela přinejmenším půlka vagónu.
Procházela plnými uličkami, ale ty se začaly pomalu vyprazdňovat. Už tu nebyl takový nával. Dívala se ze strany na stranu a divila se, jak daleko si holky sedli. Znovu se podívala napravo a ztuhla. Oči se jí zalily slzami, které rychlým mrkáním zahnala. Nemohla odtrhnout oči od dvojice uvnitř, která se očividně dobře bavila. Právě se něčemu smáli. Dívka v kupé se podívala na dveře kupé a jejich oči se střetly.Lily rychle odvrátila hlavu a přidala do kroku, aby byla co nejdál od Severuse a od té, které jí ho sebrala. Vlastně v hloubi duše věděla, že si za to mohla sama. Udělala chybu, která se neodpouští. On chránil ji a ne Lily. Řekl jí, že je snob a hlupačka a odešel. Snažila se s ním znovu spřátelit, navázat tam, kde skončili, ale nešlo to. Udělala chybu a hořce za ni zaplatila. Dokonce i Pobertové jí za to opovrhují. Zastavila se u dveří kupé, ve kterém zahlédla známé tváře. Kamarádky. Ale jsou jimi opravdu??? Vždyť to kvůli nim to udělala. Kvůli nim. Možná je na čase najít si jiné přátele lepší. Vstoupila dovnitř a bez pozdravení či úsměvu udělala asi tu nejtěžší věc za celý svůj život. Došla ke své "nejlepší" kamarádce, vzala si od ní kufr, vyšla ven na uličku a zabouchla za sebou dveře. Dívky jen zírali s otevřenou pusou, ale téměř v zápětí se dali do pomlouvání, jaká je ta Lily hloupá a nafoukaná. Lily mezitím táhla svůj kufr dál od těch slepic a proklínala se za to, kolik knih si sebou vzala. Došla k jednomu kupé, které bylo kromě chlapce, dívky a černého kocoura prázdné. S nadechnutím vešla dovnitř a zeptala se: ,,Máte tu volno???" Severus Snape a jeho kamarádka se na sebe podívali a pak odpověděli přikývnutím a Lily jim to oplatila váhavým úsměvem.

Happy Christmas for all !!!!

24. prosince 2007 v 17:48 | For You. Galeana |  Novinky
No tak co jen sem napsat...
Doufám, že na Vás dýchne duch Vánoc a nakazí Vás tou správnou vánoční náladou a pak si užijete ty nej svátky plné pohody... Ať se vám splní všechna přání...
a jedna malá písnička...

Dvě nová spřátelení!!! :D

15. prosince 2007 v 8:53 | For You. Galeana |  Novinky
Tak, dloho jsem se zase neozvala a tentokráte jsem se (opět) spřátelila!!!!
Tak tahle dívčina píše moooc a moooc hezkou povídku "Věřit a doufat", která rozhodně stojí za přečtení. Tak neváhejte!!!
Malý obrázeček...
Tak tenhle blog je velice a velice nadfupaný povídkami. Jestli to vše přečtete, tak klobouk dolů :D
Obrázek za spřátelení...

9.kapitola - První kouzlo

9. prosince 2007 v 19:34 | For You. Galeana |  Stačí málo...
No, tak tady je některými vymodlená kapitolka...že mi ale dala zabrat....
Věnuji ji lusineshce, Lucille, x-machu, Zotaře,pantherce a vůbec všem, co to čtou.
Tak si to užije a někdy zase páááá :D

Už zase :D..spřátelení !!!

8. prosince 2007 v 17:55 | For You. Galeana |  Novinky
No jako, kdybych to neříkala :D představuji vám další spřátelený blog!!!
Opět mám tu čest představit blog s nádhernými povídkami o pobertech!!!! Nezapomeňte se tam zastavit!!!
A obrázek za spřátelení...

Story of life

8. prosince 2007 v 17:10 | For You. Galeana |  Chvilkové nápady

Story of life

Vždy jsem ráda pozorovala lidi a přemýšlela, co jsou zač a co se jim honí hlavou. Ke každému jsem si většinou vymyslela jeho vlastní životní příběh a na tenhle jeden, o kterém to chci napsat, asi nikdy nezapomenu.

Další spřátelení

8. prosince 2007 v 17:01 | For You. Galeana |  Novinky
Tak dneska je opravdu plodný den co se týká přátelství... :)
Tak a je tu další vynikající povídkářka píšící o pobertech. Její blog je vůbec zaměřený na Hp, takže by se fanoušci měli určitě zajít podívat!
A malý obrázeček za spřátelení...