Leden 2008

Nový nápad!!!

28. ledna 2008 v 20:18 | For You. Galeana |  Novinky
Tak fajn, možná už někoho štve, že píšu ty moje slátaniny a nemám ani trochu talentu, ale dle mě mám aspoň trochu té fanazie a to je základ. Pokaždé, když vidím nějaký obrázek, většinou k němu dokážu vymyslet i příběh. Tak mě napadlo..proč se o to nepodělit s vámi????
Takže pošlete mi obrázek a já k němu prostě vymyslím kraťoučký příběh. Obrázek by měl být s nějakou činností, i když jde to vymyslet, i když z toho obrázku pouze pryští emoce...no jak budete chtít. Prostě pošlete, co chcete. Vytvořený příběh bude pak jen a jenom váš.
Myslím, že tenhle nápad jsem už někdy viděla, ale bylo to omezeno tématem. Pouze doba z HP. Mě je však jedno, jaké obrázky budou (možná se mi jen trošičku musejí líbit :D).
Tak mi napište do komentů, jestli je to dobrý nápad či ne a pokud budou i nějací zájemci, tak obrázky posílejte na mail kucerova.dena@seznam.cz. Upps..prozradila jsem svoje jméno..no co.
Tak posílejte,ať mám co dělat :D.
P.S.: Není vyloučeno, že se třeba obrázkem neinspiruji k dalšímu dílu povídky, či k úplně jiné povídce. No uvidíme. Hlavní je, abyste nebyli líni a byli ochotní se zapojit.
Papapa....

Nefritový trůn

26. ledna 2008 v 17:30 | For You. Galeana |  Naomi Noviková
Nefritový trůn
Druhý díl ságy Temeraire.
Ve druhém svazku zasáhne do života Temeraira a Laurence choulostivý diplomatický problém: Temeraire byl původně darem čínského císaře francouzskému, a čínská strana nesnese, že se vzácný drak dostal k obyčejnému vojákovi anglické armády. Je třeba se vypravit až do Číny a roztržku urovnat. Temeraire odmítá rozloučit se s Laurencem, takže se na cestu vydávají oba i celá drakova osádka.
Nefritový trůn líčí dobrodružnou cestu po moři na druhý konec světa, při které Laurence musí čelit nepřátelským útokům, ale také skutečnosti, že Čína, tolik odlišná od Evropy, je pro draka, jako je Temeraire, velice svůdná země.
Originální název: Throne of Jade
Počet stran: 304
Nakladatelství: Triton, argo
Rok vydání: 2007
Cena: cca 298,-Kč
MŮJ NÁZOR:
Po pravdě se mi tento díl Temeraire moc nelíbil. Vše je na mě moc diplomatické a konec je uspěchaný a shrnutý na pár stránkách. Je to čiště můj dojem a v některých pasážích jsem se doslova nutila, abych nepřestala číst. Zase naopak tam samozřejmě byly chvilky, kdy jsem četla se zaujetím, ale bylo to proloženo nudnými dialogy atd.
Za přečtení kniha rozhodně i přeze vše stojí a možná si na ní i uděláte dočista jiný názor.

Drak jeho veličenstva

26. ledna 2008 v 17:24 | For You. Galeana |  Naomi Noviková
Drak jeho veličenstva
Je to první díl ságy Temeraire.
Ve světě fantasy literatury, kde se to draky jen hemží, představuje cyklus Naomi Novikové patrnou výjimku. Autorka svůj příběh zasadila do konkrétního historického časoprostoru, do období napoleonských válek, a uvalila tak na sebe povinnost zkoumat pečlivě dobové reálie a patřičně stylizovat i jazyk vyprávění a dialogů. Díky své erudici v tomto úkolu obstála, a vznikla tak fantasy poněkud "dospělejší", než je v žánru zvykem.
Což samozřejmě neznamená, že by její texty byly méně čtivé, méně dobrodružné, méně zábavné. Cítíme inspiraci klasickou dobrodružnou četbou i viktoriánskou prózou - hrdina knihy, námořní kapitán Laurence, je gentleman poslušný svého krále, ale i svého smyslu pro čest; dokáže vést do boje trojstěžník i osedlat ohromného draka a vydat se na jeho hřbetě třeba až do horoucích pekel, bude-li to třeba. Noviková je silná i v líčení vztahu mezi jezdcem a jeho drakem, který se vyvíjí od drakova vylíhnutí a díky dračí inteligenci je stejně komplikovaný a bohatý jako vztah dvou lidí. Promyšleně buduje i svět samotných draků: popisuje jejich chování, letové schopnosti, velikost a vzhled různých plemen, jejich soužití s lidmi a množství dalších podrobností.
První svazek trilogie je předehrou, ve které se seznamuje Laurence se svým drakem Temerairem a v níž se i čtenář seznamuje s propracovaným světem Naomi Novikové. Temeraire sotva stačí prokázat svou výjimečnost a autorka příběh ukončí: ví, že si už čtenáře získala, že už jsou navnaděni k četbě druhého svazku.
Originální název: His Majesty's Dragon
Počet stran: 280
Nakladatelství: Triton, Argo
Rok vydání: 2007
Cena: cca 289,-Kč
MŮJ NÁZOR:
Když jsem se o téhle knize dozvěděla z časopisu Pevnost, tak jsem si ji ani moc nechtěla přečíst. Myslela jsem si, že to bude nudná kniha o válce s Napoleonem. Naštěstí jsem ji ale našla v knihovně a jak si tam tak svůdně trůnila v regálku, tak jsem neodolala a půjčila si první i druhý díl. Ještě, že jsem to udělala!!!
Moc se mi líbí vztah Laurence a Temeraira a i ostatních jezdců a draků. Při smrti toho prďolky (je to sice hrozné, ale jeho jméno si už nepamatuju) jsem dokkonce i brečela. Smutné.
A větička nazávěr. Kdo má rád draky, tak si tuhle knihu prostě nemůže nechat ujít!!!!


Pegasus a jezkyně

26. ledna 2008 v 11:53 | For You. Galeana |  Pegasové
Obrázek je velký, ale nádherný..naleznete ho pod perexem...

Příšerky

26. ledna 2008 v 11:50 | For You. Galeana |  Zlá stvoření

Ženy

26. ledna 2008 v 11:48 | For You. Galeana |  Fantasy MIX

Král

26. ledna 2008 v 11:44 | For You. Galeana |  Fantasy MIX

Ent a entka

26. ledna 2008 v 11:43 | For You. Galeana |  Fantasy MIX

V lese

26. ledna 2008 v 11:37 | For You. Galeana |  Nymfy

Pozastavení

20. ledna 2008 v 19:01 | For You. Galeana |  Novinky
Nazdárek lidičky!!!
Takže vzhledem k tomu, že nemám moc času a taky se vám vůbec nelíbí pozastavuji svou "tvorbu". To jest povídky (které nikdo nečte) a tvoření obrázek a stupidních jednorázovek atd.
Co čekáte, když nepíšete komenty????
Nemám ani moc inspirace, takže až mě něco posedne, tak možná budete mít zase možnost přečíst si některou z mých slátanin. Momentálně jsem si chtěla napsat něco o dracích a čistě z mojí fantazie, ale on by to stejně asi nikdo nečetl....
No tak teď sem přidám takový dodatek...soice nepíšete komenty, ale alespoň, pokud nejste ooobr líní odpovězte na anketku..dikes....

Bohové Středozemě

20. ledna 2008 v 17:02 | For You. Galeana |  Polobohové a bohové
Je zajímavé, že i Tolkien vytvořil pro svůj svět jeho vlastní bohy, aniž se o nich v knihách zmínil, když nepočítám Suarona. Právě ale půvou Sauronův mě velice překvapil. Snažila jsem se vám to tu shrnout, ale co s tím udělá blog.cz a jestli to bude vůbec k přečtení nevím...

Hlas bájných stvoření

17. ledna 2008 v 18:03 | For You. Galeana |  Henri Loevenbruck
Hlas bájných stvoření
Druhá kniha trilogie Gallica.

Rok 1154: jsme stále na půdě legendární Francie, jejíž jméno zní Gallica...
Bájná stvoření hynou. Chce-li Bohem dostát slibu, který dal jednorožci, musí rychle najít brány Sídu a Stvoření k nim zavést. S pomocí Chretiena z Troyes z knih zjistí, že se brány otvírají v noci o svátku Všech Svatých. Neví však, kde je hledat. Existují skutečně? V doprovodu svých přátel - mladičké trubadúrky Vivienne, trpaslíka Mjollna, tovaryše Trinité La Rochella a lovčího Bastiana - opouští Bohem dvůr Heleny Quiennské. Jeho nepřátelé však nezmizeli. Divoch opět shromáždil zbylé druidy a strašlivé Aišany, Gallica vstupuje do války s Brittií...
Počet stran: 376
Rok vydání: 2007
Nakladatel: Albatros
Cena: cca 299,-Kč

Syn lovce vlků

17. ledna 2008 v 18:00 | For You. Galeana |  Henri Loevenbruck
Syn lovce vlků
První kniha trilogie Gallica.

1154: představte si bájnou Francii nazvanou Gallica...
Vypráví se, že v hrabství Tolsanne se jakýsi mladík vrhl doprostřed plamenů, aby z hořící hranice zachránil vlka. Jmenoval se Bohem a byl synem vrchního lovčího.
Za čtyři roky je jeho rodina i s celou vsí vyvražděna tajemnými bojovníky. Bohem v hrůze prchá a v patách mu jdou neznámé krvelačné síly zla.
Při svém útěku Gallikou se setká se Řemeslníky štěstí, jejichž podivuhodné bratrství mu přijde na pomoc. Zjistí, že se stal středem politických i náboženských zájmů. Musí se skrývat před králem Galliky, Kristovými milicemi a nakonec i před neznámým nepřítelem, který zná jeho původ.
Tváří v tvář nebezpečí Bohem poznává, že je spřízněn s Bájnými stvořeními, která se lidé snaží vyhubit.
Počet stran: 352 Rok vydání: 2007 Nakladatelství: Albatros Cena: cca 299,-Kč

Noc vlčice

17. ledna 2008 v 17:58 | For You. Galeana |  Henri Loevenbruck
Noc vlčice
Třetí kniha trilogie Moira.

Je Samildanachem. Posledním dítětem Saimanu. Tou, jež by měla pomoci Gaelii vstoupit do nové éry. Protože Gaelia umírá. Všude na ostrově válka rozsévá nenávist. Dokonce už se zabíjejí i vlci! Zatímco síla magie pomalu dohasíná, oheň nenávisti, živený fanatismem duchovních a žízní po moci, běsní dál.
Ano, Gaelia umírá a čas nečeká. Je třeba zachránit silvy, najít bílou vlčici, po jejíž kůži prahnou lidé, pochopit smysl Moiry a třech proroctví a především, především: připravit svět zítřka.
Protože ve stínu, a ona to ví, na ni číhá Maolmordha. Nositel Plamene temnot. Tentokrát už mu musí čelit. Sama.
Jedna válka, dvě bytosti, tři proroctví. Je možné vše obětovat ve jménu svobody?
Počet stran: 316 Rok vydání: 2005 Nakladatel: Albatros Cena: cca 219,-Kč

Válka vlků

17. ledna 2008 v 17:56 | For You. Galeana |  Henri Loevenbruck
Válka vlků
Druhá kniha trilogie Moira.

Za zády Imaly, bílé vlčice, se smečka pomalu rozrůstá a zanedlouho vystoupí ze stínu, aby bojovala za vítězství, vítězství té, jež mluví jejich jazykem: Aley!
Ne, Alea už není malou holčičkou. Když konečně přijala tajemnou moc, kterou zdědila, rozhodla se jít vstříc svému osudu. Doprovázena novými přáteli, ochraňována vlky, vydá se na cestu za poznáním vlastní minulosti a odhalením budoucnosti! Ale nepřátelé jsou jí vždy nablízku. Fanatičtí duchovní, političtí patolízalové a blázniví čarodějové jsou připraveni na vše, jen aby Aleu dostali. Tak začíná válka...
Počet stran: 360 Rok vydání: 2005 Nakladatel: Albatros Cena: cca 229,- Kč

Vlčice a dívka

17. ledna 2008 v 17:53 | For You. Galeana |  Henri Loevenbruck
Vlčice a dívka
První kniha trilogie Moira.

Kdysi dávno, v bájné zemi jménem Gaelie, zmítané boji o moc, intrikami a náboženskými válkami, zasáhl osud - Moira - do životů dvou bytostí, dosud vzdálených, a přece v mnohém podobných.
Dívka Alea, opuštěná a vysmívaná, získá od umírajícího muže prsten a s ním i neobyčejnou moc. Bezděky se stává hlavní hrdinkou napínavého příběhu a záhy pozná, že o prsten i o její život usilují jak závistiví druidové, tak i Vojáci plamene, náboženští fanatikové, pro které se stala nebezpečnou. Alea se proto dává na útěk, jejích pronásledovatelů však stále přibývá. Musí se vyrovnat se vším, co jí Moira postaví do cesty: s láskou, nenávistí i smrtí.
Souběžně s jejím se odvíjí osud osamělé vlčice Imaly, zavržené vlastní smečkou. Jejich cesty se přibližují...
Počet stran: 344 Rok vydání: 2004 Nakladatel: Albatros Cena: cca 229,- Kč

O spisovateli

17. ledna 2008 v 17:50 | For You. Galeana |  Henri Loevenbruck
Henri Lœvenbruck se narodil 1972 v Paříži, je úspěšný francouzský autor románů a filmových scénářů, jeho trilogie Moira patří v žánru fantasy k nejprodávanějším titulům na francouzském trhu. Po studiu literatury založil v 90. letech Science-Fiction Magazine, jehož se stal šéfredaktorem. Dnes se věnuje už pouze psaní knih.

O autorce

17. ledna 2008 v 17:48 | For You. Galeana |  Naomi Noviková
Naomi Noviková se narodila roku 1973 v New Yorku. Její rodiče byli Poláci: vyrostla na slovanských pohádkách, a zná tedy nejen Tolkiena, ale taky babu Jagu. Po studiu anglické literatury a programování se nějaký čas věnovala programování počítačových her, než si uvědomila, že psaní by ji asi bavilo víc, a pustila se do svého prvního románu, Draka Jeho Veličenstva. Udělala dobře. Poutavá série se dočkala velkého ohlasu, a zfilmování už na sebe nenechá dlouho čekat.
V současnosti Naomi Noviková žije v New Yorku "s manželem a šesti počítači". Pokračuje v psaní ságy o draku Temerairovi a jeho příteli Willu Lawrencovi.

O autorovi

17. ledna 2008 v 17:46 | For You. Galeana |  Philip Pullman
Philip Pullman se narodil 19. října 1946 (Norwich, Anglie). Již v dětství ztratil otce, který byl pilotem R.A.F. Vyrůstal tak pouze se svou matkou, nevlastním otcem a také se svým dědečkem, který byl duchovním na anglickém venkově. Nějaký čas studoval v Oxfordu na Exeter College. Poté několik let učil angličtinu na střední škole než se stal asistentem na Westminster College v Oxfordu. Jeho prvními známými knihami se stala trilogie Sally Lockhart, která vyšla v letech 1988-1992 (obsahovala svazky The Ruby in the Smoke, The Shadow in the North a The Tiger in the Well). V roce 1996 vydává The Golden Compass (také s názvem Northern Lights, u nás Světla Severu), což znamenalo začátek jeho slavné fantasy trilogie His Dark Materials (Jeho šerá hmota). Následovaly knihy The Subtle Knife (1997, Dokonalý nůž) a The Amber Spyglass (2000, Jantarový dalekohled). Za tuto trilogii obdržel několik významných ocenění. Žije v Oxfordu se svou ženou Jude. Má dva syny - Jamieho a Toma.