Červen 2008

Pápá.

27. června 2008 v 21:22 | For You. Eressiel |  Novinky
Vysvědčení je (snad i úspěšně) za námi a nás teď čekají prázdniny a lenošení. I když jak pro koho. Tak já například zítra odjíždím do Rakouska na týden a pak budu tvrdě makat, abych si ušetřila nějaký ten peníz na dovolenou na dva týdny v Anglii a mohla si tam koupit něco pěkného. Pak budu zase makat a šetřit penízky a ještě mezitím vším musím stihnout udělat prezentaci na Zemák a naučit se k ní vyprávět text. ...... Letošní prázdniny nebudou jak ty předešlé, lenošivé a nicnedělající. No nic, myslím, že většina z vás si také neužije ten pravý klid.
Alespoň, že jsem si dnes udělala radost. Monča mi totiž ukázala nějaké prý jakoby gothické šaty (nebo jak je to pojmenovala). Vypadaly hrozně malinkaté, ale já jsem si je zkusila a samozřejmě i koupila. Jsou trochu kratší, ale nevadí. Mají černou barvu a světle modré stuhy. Někdy sem hodím fotky. Ale to bude až za dlouho, protože se na týden loučím (to vám už mohlo dojít....).
Tak pápápápá a zase někdy (no popravdě v sobotu...příští....).

Tílka + korzet

24. června 2008 v 17:29 | For You. Eressiel
Tak jsem zpět ze školního výletu a přidávám pár sice podobných, ale hezkých tílek... plus jeden korzet...

SONB

22. června 2008 v 20:59 | For You. Eressiel
Jestli si myslíte, že můj blog za něco stojí, tak prosím hlásněte ZDE. Jsem totiž v soutěži o SONB...

Zajímavé oblečení

20. června 2008 v 20:02 | For You. Eressiel |  Móda dle mě :)

Šaty

16. června 2008 v 18:55 | For You. Eressiel |  Móda dle mě :)

Vtip a rozhovor

15. června 2008 v 13:43 | For You. Eressiel |  Něco pro zasmátí
Ludkovje mili, vitě jak se po ostravski řekně: "Miláčku, podívej padá hvězdička, rychle si něco přej?"
"Pičo, he!"

Pýcha a předsudek

14. června 2008 v 8:06 | For You. Eressiel |  Historické
Pride And Prejudice
Obsah:
"Nejhorší je, když někoho k smrti nenávidíte a zároveň bez něj nemůžete být."

Jeden z nejčtenějších a nejoblíbenějších knižních bestsellerů, Pýcha a předsudek britské spisovatelky Jane Austen, se po více než šedesáti letech vrací na filmové plátno. Snová výprava do Anglie konce 18. století s hvězdným obsazením, okouzlující kamerou a nesmrtelným příběhem dokáže alespoň na dvě hodiny zpomalit zběsilé tempo moderní doby.
Klasický příběh lásky a nenávisti líčí osudy pěti krásných sester Bennetových, které jejich matka (Brenda Blethyn) vede pevnou rukou k životnímu názoru, podle něhož je žena šťastná jedině tehdy, když se bohatě provdá. Jediná Elizabeth (Keira Knightley) se tomuto modelu zatím úspěšně vzpírá, plně podporována dětinským otcem (Donald Sutherland). Když se v blízkém zámečku zabydlí svobodný a hlavně bohatý pan Bingley, všichni Bennetovi v čele s maminkou zavětří šanci na výhodný sňatek. Nejstarší dcera Jane (Rosamund Pike), citlivá a krásná dívka, panu Bingleymu okamžitě podlehne. Mladší Elizabeth se zase zamlouvá jeho přítel, pan Darcy (Matthew Macfayden), který ovšem vypadá jako ukrutný snob a navíc má podle všeho prsty v krizi, která později naruší vztah Jane a pana Bingleyho. Je možné jednoho člověka stejně vášnivě nenávidět jako milovat?

"Pýcha a předsudek poskytla základní zápletku tolika romantickým komediím, že je s podivem, že se ji nikdo tak dlouho neodhodlal natočit," říká producent Paul Webster. Režisér Joe Wright se ovšem pokusil zpracovat toto důvěrně známé téma po svém. "Rozhodně jsem se chtěl vyhnout bezstarostné idylce, kterou se filmy z tohoto historického období často vyznačují. Snažil jsem se Pýchu a předsudek co nejvíc přiblížit skutečnosti a současnosti. Je to film o mladých dívkách, které se poprvé v životě zamilují. To se před dvěma sty lety vyjadřovalo stejně jako dnes," říká režisér.
Tomu se do filmu podařilo obsadit elitu britského herectví (Judi Dench, Brenda Blethyn), mladé hvězdy (Keira Knightley, Rosamund Pike) a jako pomyslnou třešničku na dortu hollywoodského veterána Donalda Sutherlanda.
Délka filmu: 127 minut
MŮJ NÁZOR:
Klasická romantika, která mě ale velice zaujala nejen nádhernou atmosférou a přírodou, ale prostě i příběhem. Rozhodně stojí za to pozorovat, jak se náš milý a hezký pan Darcy zamilovává. Je to na něm krapítek vidět.

Ženy

13. června 2008 v 16:02 | For You. Eressiel |  Fantasy MIX

Voda

13. června 2008 v 15:58 | For You. Eressiel |  Emocionální obrázky

Paví peří

13. června 2008 v 15:55 | For You. Eressiel |  To ostatní z ostatního

Černobílé fotky

13. června 2008 v 15:54 | For You. Eressiel |  To ostatní z ostatního

Tři sukně

13. června 2008 v 15:46 | For You. Eressiel |  Móda dle mě :)

Trička

13. června 2008 v 15:44 | For You. Eressiel |  Móda dle mě :)

Už jenom maličkost

11. června 2008 v 20:15 | For You. Eressiel |  Novinky
Tak dneska vás už nebudu otravovat, jen sem přidám mou momentálně nejoblíbenější písničku, která mě nějak chytla při dnešní cestě autobusem.
P. S.: PROČ jsou všechny ty videa samý trapný anime????
KoRn - Wake Up Hate
A já si to rozmyslela. Přidám vám ještě dvě další...pod perexem (pro ty pomalejší..).

Zathura: Vesmírné dobrodružství

11. června 2008 v 19:50 | For You. Eressiel |  Fantasy f.
Zathura
Obsah:
"Nový film ve stylu populárního Jumanji nabízí zábavu pro celou rodinu."

Pokaždé, když jejich otec (TIM ROBBINS) odejde do práce a nechá je v péči jejich starší sestry (KRISTEN STEWART), začnou si šestiletý Danny (JONAH BOBO) a desetiletý Walter (JOSH HUTCHERSON) lézt na nervy nebo se příšerně nudí. Jednou se však během obvyklého hašteření Danny ocitne zamčený v temném a strašidelném sklepě, kde objeví starou deskovou hru Zathura. Když se mu nedaří Waltera přimět, aby si ji zahrál s ním, začne hrát sám.

Už od prvního tahu je však jasné, že Zathura není jen tak obyčejná hra - Dannyho figurka se pohybuje sama od sebe a jakmile vstoupí na políčko meteorický roj, dům začne být bombardován skutečnými meteory. Skrze zející díru ve střeše si oba bráškové ke své nemalé hrůze uvědomí, že se ocitli v dalekém temném vesmíru. A nejsou sami.

Tak začíná jejich úžasné a místy i hrůzu nahánějící dobrodružství, během nějž si Danny s Walterem uvědomí, že pokud se jim nepodaří hru dokončit, zůstanou ve vesmíru navždy. Každý další tah je zárukou nového vzrušujícího dobrodružství - bratři nechtěně uloží sestru Lisu do hlubokého kryogenického spánku, utíkají před porouchaným dvoumetrovým robotem, zachrání vesmírného trosečníka (DAX SHEPARD) a setkají se s hrůznými masožravými ještěry. Spolu s osiřelým astronautem se musí pokusit překonat všechny nástrahy a úspěšně se probojovat až na konec tajemné hry, aby se mohli vrátit domů. Všechny pokusy však mohou přijít nazmar, pokud se jim nepodaří vyzrát nad největším nebezpečím ze všech - silnou gravitační silou, která je vtahuje do prázdnoty temné planety Zathura.
Délka filmu:113 minut
MŮJ NÁZOR:
Je to super odpočinkový film, u kterého jsem se i místy zasmála. Prostě oddych. No a proty zvědavější...můžete se tu podívat na herečku, která má hrát Belu v Twilight. Sice hraje histerku, ale alespoň je vidět, že hrát umí...

Letopisy Narnie: Princ Kaspian

11. června 2008 v 19:31 | For You. Eressiel |  Fantasy f.
Chronicles of Narnia: Prince Caspian
Obsah:
Skříň je pryč, Bílá čarodějnice je mrtvá a Aslana přes tisíc let nikdo neviděl. Letopisy Narnie: Princ Kaspian je druhým pokračováním ságy, která započala v roce 2005 uvedením obrovsky úspěšného filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. V tomto novém filmu se ale sourozenci Pevensieovi - Peter, Zuzana, Edmund a Lucie - vracejí do velmi odlišné země, než jakou na konci jejich minulého dobrodružství opustili. Zemi vládne železnou rukou zlý král Miraz a narnijská bájná stvoření a mluvící zvířata se ukrývají. Sourozenci, povolaní zpět z válkou sužované Anglie, se musejí pokusit o záchranu mírumilovných narnijských obyvatel a pomoci zpátky na trůn jeho náležitému dědici, mladému princi Kaspianovi.
Délka filmu: 140 minut
MŮJ NÁZOR:
No tak tohle je o hodně povedenější film, než jednička. Vstup čtyř sourozenců do Narnie je vážně povedený. Princ Kaspian je jednouduše kus chlapa a pár šťouralů by mohlo podotknout, že není blonďák a je moc starý, ale mě to nějak moc nevadilo. Jen si tvůrci mohli odpustit ten románek mezi Kaspianem a Zuzanou anebo alespoň to závěrečné projevení citů...trapnýýýýýýýý. I bez něj by to byl hezký film...Rozhodně si na něj skočte do kina!

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

11. června 2008 v 19:23 | For You. Eressiel |  Fantasy f.
Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardr
Obsah:
Petr, Zuzana, Edmund a Lucinka museli opustit Londýn v době, kdy nad městem zuřila druhá světová válka a opakované nálety německých letadel ohrožovaly životy většiny Londýňanů. Náhradní domov najdou sourozenci v domě excentrického profesora jménem Digory Kirke.

Dětem připadá život v jeho rozlehlém domě nudný, ale pouze do chvíle, kdy nejmladší Lucinka objeví ve staré skříni průchod do tajemného a magického světa jménem Narnie. V Narnii žijí zvířata, která mluví, a zemi vládne moudrý a laskavý lev Aslan.

Ostatní děti Lucince vyprávění o Narnii zpočátku nevěří, ale nakonec všichni projdou skříní a zjistí, že ne všechno je v Narnii tak, jak by mělo být. Zemi totiž ovládá zlá bílá čarodějnice jménem Jadis, která v Narnii udržuje nekonečnou zimu a která promění v kámen všechny, kteří se jí pokusí vzepřít. Děti se proto spojí s Aslanem a ostatními obyvateli Narnie, aby společnými silami čarodějnici přemohli.
Délka filmu: 132 minut
MŮJ NÁZOR:
Je to docela dobrý film, ale není nijak vyjímečný...po pravdě, kam se hrabe na dvojku. Jediné, co by tu stálo za zmínku je Tumnus, který se povedl a také skvěle zahraná královna. A popravdě nejvíce sympatický mi je z téhle čtyřky Edmund.


Hvězdný prach

11. června 2008 v 19:15 | For You. Eressiel |  Fantasy f.
Stardust
Obsah:
Příběh, který stvořila sama Fantazie.
Ten příběh začíná pádem hvězdy. Není se ostatně čemu divit, když se na jeho vzniku tolik hvězd podílelo. Napsal ho Neil Gaiman, jeden z nejčtenějších spisovatelů současnosti, režíroval Matthew Vaughn, autor stylově čisté gangsterky Po krk v extázi, a hrají v něm takoví herci jako Robert De Niro, Michelle Pfeiffer nebo Claire Danes. Říká se, že když padá hvězda, měl by si člověk něco přát a ono se mu to splní. Pokud si všichni výše zmínění tvůrci přáli natočit
úžasnou podívanou, která naplní pravý obsah slova velkofilm, pak tahle pověra platí.

Tristan Thorne (Charlie Cox) je prosťáček z anglické vísky Zeď (příhodně pojmenované podle kamenného valu, který ji obklopuje a chrání před paralelním světem za jejími hranicemi). Miluje místní krasavici Victorii (Sienna Miller) a to tak, že je pro ni schopen čehokoliv. Třeba výpravy do zapovězeného světa za zdí, odkud jí hodlá přinést spadlou hvězdu. Netuší ovšem, že ta po svém dopadu získala podobu krásné dívky jménem Yvaine (Claire Danes) a že nebude jediný, kdo po ní touží. Proti sobě má přitom velmi mocné soupeře - všehoschopného prince, jemuž má hvězda pomoci k získání trůnu, a ohavnou čarodějnici (Michelle Pfeiffer), jíž by spořádání Yvainina srdce zajistilo věčné mládí a krásu. Největším nepřítelem si ale nakonec bude Tristan sám, protože ho ani ve snu nenapadlo, že by se do dárku pro dívku svých snů mohl zamilovat.

Pohádkový příběh pro všechny bez ohledu na "počet letokruhů", vznikl v roce 1997 původně jako komiks. Když ho o rok později Neil Gaiman přepracoval do knižní podoby a ta se okamžitě stala bestsellerem, začalo se mluvit o filmovém zpracování. Fantastická předloha si ale musela počkat až na chvíli, kdy budou její triky technicky realizovatelné tak, aby to nepůsobilo směšně. Režisér Matthew Vaughn přitom tvrdí, že zvláštní efekty rozhodně nejsou klíčovou součástí filmu. "Je to jeden z nejúžasnějších příběhů, jaký jsem kdy četl. Pro mě je přitom vyprávění příběhu při filmování tou nejdůležitější disciplínou," říká tvůrce, jehož zápal prý na Gaimana zapůsobil natolik, že mu při úpravách scénáře nechal volnou ruku.

"Když jsem si přečetl první verzi scénáře, doslova jsem zalapal po dechu. Přišlo mi to ještě vtipnější a napínavější než má vlastní předloha," přiznává autor díla, kterému se přezdívá "Nekonečný příběh 21. století". Přirovnání celkem sedí až na jeden kosmetický rozdíl - létajícího psa tu nahradil létající pirát s tváří Roberta De Niro.
Délka filmu: 127 minut
MŮJ NÁZOR:
Tak tohle je jeden z filmů, které byste měli zkouknou a to skoro povinně. Nejvíce mě zaujal kapitán pirátské lodi v podání Roberta De Nira, který je vlastně s prominutím...buzík. Skvělá role a také skvěle zahraná. Jo a hlavní představitel je po menší úpravě fešák a v začátku filmu hraje představitel Kaspiana z Narnie....handsome chlapík.

Zrcadlo

3. června 2008 v 19:26 | For You. Eressiel |  Emocionální obrázky

Pán Prstenů

3. června 2008 v 19:23 | For You. Eressiel |  By books